Kelvin Gastelum po zwycięstwie na gali UFC 258 chce bić się z samą czołówką wagi średniej.

Amerykanin w sobotnim pojedynku pokonał pewnie Iana Henischa przez  jednogłośną  decyzję. Tym samym podniósł się z pasma porażek i teraz liczy na kolejne dobre występy, o czym poinformował dziennikarzy na konferencji prasowej po gali oraz zaproponował swoje zastępstwo.

Moja wygrana nie była niczym specjalnym, ale na pewno zrobiłem wystarczająco, aby ręka była w górze. Zawsze oczekuję lepszych występów, ale ten z pewnością mógł dać więcej emocji i był słaby. Dziękuję swojemu zespołowi i wszystkim zawodnikom, którzy pomogli mi w przygotowaniach.

Potencjalni rywale Gasteluma — Robert Whittaker lub Paulo Costa staną naprzeciw siebie 17 kwietnia. Co prawda spotkanie Kelvina z tymi panami nie wiąże się z zaplanowanym wydarzeniem — zawodnik zaproponował swoje zastępstwo, jeżeli któryś z nich nieoczekiwanie dozna kontuzji.

Muszę porozmawiać ze swoją drużyną i menedżerem. Siądę do stołu z Daną i porozmawiamy. Chciałbym tylko dodać, że zbliża się walka Whittakera z Costą i jeżeli, któryś z panów wypadnie na ostatnią chwilę, to jestem w stanie podjąć się zastępstwa. Nikomu oczywiście nie życzę źle.

Dla Kelvina potencjalne zastępstwo i wygrana w takim wypadku będzie oznaczała powrót do czołówki 185 funtów. Zawodnik z Arizony obecnie uplasowany jest aż na 9 miejscu za Uriahem Hallem. Czekamy zatem na jego dalsze występy Amerykanina, oby tak dobre, jak ten z 2018 roku przeciwko Michaelowi Bispingowi.

20 KOMENTARZE

 1. A nie moglby po prostu odstawic taco na pare miesiecy i zawalczyc o tytul w 170 ?

  Szczerze to widząc go zastanawiam się co robi jego dietetyk jak Gastelum zawsze taki ulany

 2. Mógłby być jebaną legendą, gdyby tylko potrafił kontrolować wagę i walczyć w półśredniej

 3. Szczerze to widząc go zastanawiam się co robi jego dietetyk jak Gastelum zawsze taki ulany

   To on ma jakiegoś? :razz:utinlaugh:

 4. To on ma jakiegoś? :razz:utinlaugh:

  Na Embedded był gość który podobno jego dietetykiem ale chyba dużo wolnego ma 😆

 5. A on pamięta, że pokonał typa z 1-3? A jedyne zwycięstwo odniósł z typem rozniesionym przez tego placka z Czeczenii mieszkającego w Szwecji?

 6. Dziwię się że nie walczy w 77kg, tam miałby dużo atutów i realną szansę na pas. Nadal jest młody ma 29lat, nie jest rozbity i ma super zapasy + nieszablonową i skuteczną stójkę. Mógłby być realnym zagrożeniem dla Usmana, ale wiadomo trzeba by było się lepiej prowadzić i być cały czas w formie startowej.

 7. Dziwię się że nie walczy w 77kg, tam miałby dużo atutów i realną szansę na pas. Nadal jest młody ma 29lat, nie jest rozbity i ma super zapasy + nieszablonową i skuteczną stójkę. Mógłby być realnym zagrożeniem dla Usmana, ale wiadomo trzeba by było się lepiej prowadzić i być cały czas w formie startowej.

  Jakbyś pamiętał jak kończyły się jego próby zbijania wagi, to byś się nie dziwił 😉

 8. Jakbyś pamiętał jak kończyły się jego próby zbijania wagi, to byś się nie dziwił 😉

  Doskonale pamiętam, ale czyja to wina? Gym i head coach słaby, skoro nie dopilnował zawodnika. Zresztą w 77kg jego rekord to 11-2 (i to była dwa splity), a w 84kg rekord to 5-4 i to chyba też pokazuje gdzie jest jego miejsce.

  W ogóle Gastelum ma 175cm i nie zrobić 77kg to wstyd, zawodnicy z takim wzrostem robią wagę 66kg (np.Ortega).

 9. Skad taki optymizm, że wage niżej by namieszał? To tak nie działa. Whittaker też walczył w 77.

  A zestawianie go z Usmanem to jakiś żart. Teraz walczy z ludźmi gabarytowo jak Usman i sobie nie radzi, a w walce z nim sam byłby mniejszy.

 10. Doskonale pamiętam, ale czyja to wina? Gym i head coach słaby, skoro nie dopilnował zawodnika. Zresztą w 77kg jego rekord to 11-2 (i to była dwa splity), a w 84kg rekord to 5-4 i to chyba też pokazuje gdzie jest jego miejsce.

  W ogóle Gastelum ma 175cm i nie zrobić 77kg to wstyd, zawodnicy z takim wzrostem robią wagę 66kg (np.Ortega).

  przesz to dorosły człowiek, nikt go nie powstrzyma przed wpierdalaniem burritto o 2 w nocy… Gastelum zawsze był nieprofesjonalny i tyle

  Skad taki optymizm, że wage niżej by namieszał? To tak nie działa. Whittaker też walczył w 77.

  A zestawianie go z Usmanem to jakiś żart. Teraz walczy z ludźmi gabarytowo jak Usman i sobie nie radzi, a w walce z nim sam byłby mniejszy.

  nigdy nie rozumiałem zachwytów nad tym zawodnikiem. Czy on kiedyś pokonał kogoś z choćby szerokiej czołówki w jego prime? Obijał głównie emerytów lub rozbitych gości, a jego najlepszy występ to walka z Izzym, którą przecież przegrał. Półśrednia jest jeszcze mocniej obsadzona niż średnia, IMO jakby w półśredniej został to by nigdy się nie zbliżył do title shota.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.