Na Twitterze opublikowano karty sędziowskie mistrzowskiej walki o pas kategorii koguciej, do której doszło na UFC 288.

Podczas wydarzenia w Newark, które odbyło się 6 maja, doszło do rywalizacji o trofeum dywizji do 61 kilogramów. Galę UFC 288 uświetniło starcie o pas pomiędzy panującym mistrzem, Aljamainem Sterlingiem, oraz Henrym Cejudo. Zmiany na tronie nie było, bowiem „Funk Master” pokonał pretendenta przez niejednogłośną decyzję sędziów punktowych.

Organizacja UFC opublikowała w swoich mediach społecznościowych karty sędziowskie po walce mistrzowskiej. Sędziowie nie byli zgodni co do rundy drugiej oraz piątej. Pozostałe odsłony punktowane były jednogłośnie. Pierwszą oraz czwartą rundę każdy z sędziów przyznał Sterlingowi, natomiast trzecia poszła na korzyść Cejudo. Poniżej punktacja walki wieczoru gali UFC 288.

Sterling (MMA 23-3) tytuł zdobył w marcu 2021 na UFC 259 zdobył pas mistrzowski kategorii koguciej po nielegalnym kolanie od Petra Yana. Przed rywalizacją z Cejudo obronił trofeum w drugim starciu z Rosjaninem oraz T.J.-em Dillashawem, którego pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie na gali UFC 280 w październiku ubiegłego roku.

Cejudo (MMA 16-3) powrócił po trzech latach przerwy. We wcześniejszym starciu pokonał Dominicka Cruza przez techniczny nokaut w drugiej rundzie podczas UFC 249 w maju 2020. Cejudo tym samym obronił pas kategorii koguciej. Wcześniej Amerykanin był również mistrzem dywizji muszej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of AldoRaine
AldoRaine

Jungle Fight
Middleweight

343 komentarzy 1,897 polubień

Derek Cleary wypunktował dla Cejudo 2 i 3 rundę, ale nie 5, która moim zdaniem była nie wyraźnie, ale dosyć pewnie dla Cejudo. Mało brakowało, aby Cejudo to ugrał w tej wyrównanej walce.

Odpowiedz 2 polubień

J
JoeyTurlana

Oplot Challenge
Featherweight

6 komentarzy 64 polubień

Ja punktowałbym tak jak Eric Colon x3

Odpowiedz polub

Avatar of ketraab
ketraab

Bellator
Light Heavyweight

4,729 komentarzy 20,638 polubień

Wyrównana walka, mogła iść w dwie strony. Nie rozumiem natomiast jak 5 runde można dać Sterlingowi?
:brainoverload:
Musze obejrzec jeszcze raz te walke bo moze juz bylem zaspany ale dalej upieram sie, ze to byla najlatwiejsza runda do wytypowania w tej walce.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,588 komentarzy 25,449 polubień

Co by nie mówić biały krasnal dobrze się pokazał. :frankapprove:

Odpowiedz polub

Avatar of szymon453
szymon453

Jungle Fight
Light Heavyweight

415 komentarzy 1,092 polubień

Derek Cleary ładny żartowniś dając ostatnią rundę Sternikowi

Odpowiedz polub