Karolina Kowalkiewicz pokonana przez Xiaonan Yan na UFC on ESPN+ 26 w Nowej Zelandii! Chinka zwyciężyła przez jednogłośną decyzję i zadała Karolinie czwartą porażkę z rzędu w oktagonie.

­Xiaonan Yan rozpoczęła od kilku kopnięć na korpus Karoliny. Zawodniczki wymieniały ciosy na środku oktagonu. Chinka podążała za Kowalkiewicz, aktywnie pracując boksersko. Po dwóch minutach zawodniczki przeszły do klinczu, skąd Yan przeniosła walkę na ziemię. Chinka wylądowała w gardzie Kowalkiewicz. Po kilkudziesięciu sekundach kontroli Xiaonan pozwoliła wstać Karolinie. Po krótkim klinczu ponownie oglądaliśmy wymiany w stójce. Yan przeważała coraz bardziej, w ostatniej minucie rundy drugi raz obaliła Karolinę. Yan okopała nogi leżącej Polki. W trakcie pierwszej rundy Kowalkiewicz miała problemy z prawym okiem.

Lekarz pozwolił przystąpić Kowalkiewicz do dalszej walki. Yan wywierała presję na Karolinie, zasypując ją gradem ciosów w stójce. Karolina wyraźnie broniła prawego oka. Kowalkiewicz zdecydowała się przejść do klinczu i przycisnęła Chinkę do siatki. Była pretendentka do tytułu przykleiła się do nogi Xiaonan, nie zadając przy tym żadnych ciosów. W końcu Yan udało się odwrócić pozycję. Zawodniczki wróciły do stójki. Na półtorej minuty przed końcem rundy Yan obaliła Karolinę, jednak szybko zdecydowała się wrócić na nogi. Kowalkiewicz starała się pozostać aktywna w wymianach, jednak problemy ze wzrokiem mocno utrudniały zadanie.

Xiaonan Yan kontynuowała rozbijanie Karoliny w stójce. Chinka była lepsza w wymianach bokserskich. Po ponad minucie trzeciej rundy Yan przeniosła walkę do parteru. Kowalkiewicz starała się zapiąć dźwignię na nogę. Polce nie udało się dopracować techniki kończącej i Yan przejęła kontrolę z górnej pozycji. Xiaonan spokojnie obijała Polkę, pozostając w bezpiecznym położeniu. Kowalkiewicz przetoczyła rywalkę w ostatnich sekundach walki, ale nie miało to już żadnego wpływu na werdykt.

Xiaonan Yan pok. Karolinę Kowalkiewicz przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-26)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.