Mimo, że walka Tony’ego Fergusona z Justinem Gaethje może odbyć się już za kilka tygodni, „El Cucuy” nie zamierza odpuścić cięcia wagi przed 18 kwietnia, czyli pierwszą datą gali UFC 249. Ferguson na swoim profilu na Twitterze poinformował, że nadal zamierza ciąć wagę i zrobić limit kategorii lekkiej w ten weekend. Tony zapytał nawet swojego rywala czy również ma takie plany. Ten jednak nie chce zbijać niepotrzebnie kilogramów.

Justin, zamierzasz zrobić wagę w piątek?

Miałeś trochę więcej czasu kolego. Ja wziąłem walkę z 20-dniowym wyprzedzeniem do kur*y nędzy. Nie będę robił wagi.

Teraz mówi się, że walka obu panów, której stawką jest tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej, ma odbyć się na początku maja. UFC zamierza stworzyć znakomitą rozpiskę, która z pewnością spodoba się fanom MMA. Dana White potwierdził, że na ten moment planują wydarzenie na 9 maja. Mieliby wtedy wystąpić m.in. Ferguson, Gaethje, Cejudo, Cruz, Ngannou czy Jacare.

Ferguson na swoim profilu na Twitterze „nie oszczędził” również innych potencjalnych rywali. Wspomniał o Khabibie Nurmagomedovie oraz Conorze McGregorze. To właśnie z Rosjaninem początkowo Amerykanin miał zmierzyć się 18 kwietnia na UFC 249, lecz z powodu epidemii koronawirusa walka nie dojdzie do skutku. Prezydent organizacji zamierza jednak zaradzić problemom zawodników z innych państw niż USA. Będzie próbował zestawiać walki na prywatnej wyspie. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.