Rywalizujący w kategorii piórkowej UFC, Josh Emmett, zapowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych powrót do oktagonu.

Amerykanin na swoim Instagramie zasugerował krótko, że wkrótce powróci do oktagonu. Były pretendent do tymczasowego pasa UFC nie zdradził póki co jednak konkretów. Nie wiadomo zatem kiedy i z kim przyszłoby się zmierzyć zawodnikowi z Sacramento. W ostatniej walce Emmett odniósł spektakularne zwycięstwo. 39-letni zawodnik na gali UFC 296 w grudniu 2023 brutalnie znokautował w niespełna dwie minuty Bryce’a Mitchella. Emmett za to skończenie otrzymał bonus w wysokości 50. tysięcy dolarów. Tym samym Amerykanin przerwał serię dwóch porażek.

Emmett (MMA 19–4) w poprzednich walkach musiał uznać wyższość Ilii Topurii w czerwcu oraz Yaira Rodrigueza w lutym. Z tym drugim rywalizował podczas UFC 284 o tymczasowy pas kategorii piórkowej. Emmett przed porażką z Meksykaninem mógł pochwalić się serią pięciu zwycięstw z rzędu. Za trzy z nich otrzymywał bonusy od amerykańskiej organizacji. 9 z 19 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Emmett zajmuje 7. miejsce w rankingu kategorii piórkowej UFC.