Mistrz kategorii ciężkiej UFC, Jon Jones, otrzymał od amerykańskiej organizacji propozycję walki na gali UFC 300. Amerykanin odmówił jednak, jako że nie czuje się w pełni zdrowy.

Obecnie Jones dochodzi do sprawności po kontuzji barku, której nabawił się przed planowaną pierwszą obroną tytułu wagi ciężkiej. Popularny „Bones” miał zmierzyć się ze Stipe Miociciem w starciu głównym gali UFC 295 w listopadzie ubiegłego roku. Kontuzji barku na treningu nabawił się Jones, w związku z czym walkę odwołano.

Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie kiedy Amerykanin powróci do oktagonu. Powrót 36-latka szybko nie nastąpi, bowiem po przebytej operacji spekuluje się o kilkumiesięcznej przerwie. Sama organizacja skontaktowała się z Jonesem, aby zaproponować mu walkę na gali UFC 300. Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia w Las Vegas. Organizacja boryka się z problemami, w związku z brakiem walki wieczoru. „Bones” wspomniał w rozmowie z Submission Radio, że czuje się zaszczycony taką ofertą, natomiast chce być w pełni zdrów w momencie powrotu do oktagonu.

Zadzwonił do mnie Hunter Campbell, jeden z głównych prawników UFC. Powiedział do mnie: „Jon, zdaję sobie sprawę, że pozostało tylko dziewięć tygodni, ale jeśli są jakiekolwiek szanse, abyś był zdrowy, to byłaby to wspaniała informacja dla środowiska MMA. Powróciłbyś i uświetniłbyś jedną z największych gal w historii”. Jestem zaszczycony taką propozycją, natomiast po prostu nie sądzę, żebym był gotowy. Dorosłem do takich decyzji. Pozostało mi jeszcze tylko kilka pojedynków. Zamierzam dać w nich z siebie wszystko i być pewnym, że wrócę na zdrowy w stu procentach.

Jones (MMA 27-1, 1 NC) w ostatniej walce zdobył pas kategorii ciężkiej amerykańskiego hegemona. Amerykanin poddał Ciryla Gane w pierwszej rundzie głównego starcia gali UFC 285 w marcu 2023. Pojedynek z Francuzem był dla „Bonesa” powrotem do oktagonu po ponad trzyletniej przerwie. Wcześniej Jones dominował wagę półciężką UFC, której pas obronił jedenastokrotnie. Amerykanin pokonywał takie nazwiska jak m.in. Daniel Cormier, Alexander Gustafsson, Glover Teixeira czy Mauricio Rua.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,011 komentarzy 3,093 polubień

Mistrz kategorii ciężkiej UFC, Jon Jones, otrzymał od amerykańskiej organizacji propozycję walki na gali UFC 300. Amerykanin odmówił jednak, jako że nie czuje się w pełni zdrowy. Obecnie Jones dochodzi do sprawności po kontuzji barku, której nabawił się przed planowaną pierwszą obroną tytułu wagi ciężkiej. Popularny „Bones” miał zmierzyć się ze Stipe Miociciem w starciu głównym […]

Odpowiedz polub

click to expand...