Podczas gali UFC 290, która odbyła się 8 lipca w Las Vegas, obwieszczono zwycięzcę ESPY  w kategorii najlepszego zawodnika MMA. Zwycięzcą został powracający po trzech latach Jon Jones.

Amerykanin w tym roku stoczył jeden pojedynek. Na początku marca powrócił po trzydziestu siedmiu miesiącach do oktagonu na okoliczność gali UFC 285. „Bones” w walce wieczoru wydarzenia pokonał Ciryla Gane przez poddanie w pierwszej rundzie. Tym samym Jones zdobył pas kategorii ciężkiej amerykańskiego hegemona.

Podczas audycji na dzisiejszej gali obwieszczono, że „Bones” wygrał w kategorii najlepszego zawodnika roku ESPY Award. Jest to gala organizowana przez stację ESPN, a jej rozdanie odbędzie się 12 lipca w Los Angeles. Jones we wspomnianej kategorii rywalizował z Leonem Edwardsem, Islamem Makhachevem oraz Amandą Nunes.

Jones (MMA 27-1, 1 NC) do 2020 roku dzierżył pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC. Ostatni występ w tej dywizji zanotował na UFC 247, kiedy to jednogłośną decyzję sędziów pokonał Dominicka Reyesa w walce wieczoru wydarzenia. Jones przez te wszystkie lata obronił pas wagi półciężkiej jedenastokrotnie.

5 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Vale Tudo
Championship

29,790 komentarzy 100,551 polubień

ten jebany to sie umi ustawic, powrot po latach opierdalania, wykorzystanie luk przeciwnika i znowu swiecenie jajami :jjsmile:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

15,266 komentarzy 64,347 polubień

Pączek się obsra że złości. A gdzie Leon Edwards?

Odpowiedz 1 Like

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,463 komentarzy 20,218 polubień

Pączek się obsra że złości. A gdzie Leon Edwards?

:gdzie:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Light Heavyweight

15,365 komentarzy 26,332 polubień

Śmieszne te nagrody ESPY przyznawane przez kibiców w połowie roku... bo chyba nie za rok 2022 r, gdy Jones był na emeryturze :boss: :lol: chociaż dostała ją tenisistka Raducanu za wygrany US Open '21 (wrzesień) ESPY Awards '22

Odpowiedz 2 polubień