Zagraniczni dziennikarze sportowi zdradzili informacje, że Joanna Jędrzejczyk w kolejnej walce zmierzy się z Yan Xiaonan.

UFC 261 odbędzie się 24 kwietnia w Singapurze i to właśnie na tym wydarzeniu Dana White chce aby była mistrzyni z Polski zmierzyła się z Xiaonan. Na razie nie wiadomo nic na temat gali, a oficjalnie, nie została nawet ogłoszona. Dla obu zawodniczek będzie to bardzo ważny pojedynek i przedsionek do miana pierwszej pretendentki do tytułu. Chinka jest niepokonana od jedenastu walk. W największej na świecie organizacji MMA od 2017 roku zdołała zwyciężyć sześć pojedynków. Polscy fani mogą ją pamiętać po bitwie z Karoliną Kowalkiewicz, w której zdominowała Polkę i złamała jej oczodół już w pierwszej rundzie.

– Tytanowa blaszka w oczodole Kowalkiewicz. Poważna kontuzja Polki

Zwycięstwa doprowadziły Yan na trzecie miejsce w rankingu UFC.  Joanna Jędrzejczyk zajmuje drugą pozycję.

Polka od wielu tygodni w mediach społecznościowych nawołuje UFC, by dało jej wielką walkę i wszystko wskazuje na to, że to zestawienie jest zwieńczeniem tych apeli. Joanna to była mistrzyni wagi słomkowej, dominatorka a także najbrutalniejsza zawodniczka, jaka kiedykolwiek walczyła w tej dywizji. Pięciokrotnie w świetnym stylu broniła pasa, który został jej odebrany dopiero przez Rose Namajunas, po dwóch latach panowania.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.