Jak donosi dziennikarz Aaron Bronsteter, cytując brazylijskie Combate, Joanna Jędrzejczyk (MMA 15-3) poinformowała właśnie UFC, że nie będzie w stanie zrobić wagi na walkę z Michelle Waterson (MMA 17-6) . Amerykanka odmawia przyjęcia pojedynku w catchweigth. W takiej sytuacji, Michelle najpewniej zawalczy na innej gali, a Polka zmierzy się z inną przeciwniczką, która zaakceptuje wagę większą niż 115 lbs.

Według nieoficjalnych doniesień, Joanna Jędrzejczyk najpewniej zmierzy się z Angelą Hill (MMA 10-7).

Dla Joanny byłaby to pierwsza walka po przegranej z Valentiną Shevchenko w grudniu 2018 roku w starciu o pas wagi muszej. Wcześniej Polka w dwumeczu nie mogła poradzić sobie z Rose Namajunas. Od dwóch lat, jedyne zwycięstwo zaliczyła z Tecią Torres. Jędrzejczyk w przeszłości była sześciokrotną mistrzynią wagi słomkowej. Najbardziej dominującą i brutalną mistrzynią w tej dywizji. Pojedynek z będącą na fali Michelle Waterson, pozwoliłby Polce zbliżyć się kolejny raz do walki o tytuł, który dziś jest w posiadaniu Chinki Zhang Weili.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.