UFC postanowiło nagrodzić Joannę Jędrzejczyk i Weili Zhang nagrodą UFC Honors za najlepszą walkę 2020 roku. Pojedynek Polki z Chinką, który odbył się w marcu tamtego roku na UFC 248, wzbudził ogromne zachwyty w środowisku MMA. Obie panie nie zamierzały odpuścić i walczyły do samego końca o wygraną. Ostatecznie to Zhang okazała się lepsza na kartach sędziowskich wygrywając starcie przez niejednogłośną decyzję sędziowską, lecz wielu specjalistów przyznawało, że to Jędrzejczyk powinna zostać okrzyknięta zwyciężczynią. Chinka i Polka podziękowały organizacji za wyróżnienie oraz oczywiście wspomniały o fanach, którzy są bardzo ważni dla sportu.

Zhang: Dziękuję UFC i Danie White za nagrodę. Dziękuję również swoim trenerom, rodzinie oraz fanom za ciągłe wsparcie. Ja będę nadal dzielić się wiedzą, jaką uzyskałam w mieszanych sztukach walki. Mam nadzieję, że będę cały czas miała wpływ na rozwój MMA i ludzi z nim związanych. Jestem Weili Zhang – zapamiętajcie moje imię.

Jędrzejczyk: Cześć wszystkim, tu JJ. To zaszczyt wygrać nagrodę UFC Honors za najlepszą walkę tamtego roku. Minął już prawie rok, ale ja nadal jestem wdzięczna UFC, Danie White’owi i fanom. Nie ma tego sportu bez fanów, żadnego sportu. W tych ciężkich czasach jestem naprawdę z was dumna. Nie mogę doczekać się kolejnego wejścia do oktagonu, aby dać wam kolejny raz wielki show. Może znowu wygram taką nagrodę, bo robię to dla was. Dziękuję wam i nie mogę się doczekać aż was zobaczę. Dbajcie o siebie.

Mówi się, że w kolejnej walce Weili Zhang zmierzy się z Rose Namajunas w kwietniu tego roku. Nadal jednak nie zostało to potwierdzone przez organizację UFC. Jeśli chodzi o Jędrzejczyk, nie wiadomo kiedy Polka wróci do oktagonu. Ostatnio pojawiły się plotki na temat jej kolejnej walki, lecz sama zawodniczka zdementowała je w swoich mediach społecznościowych. Była mistrzyni wierzy, że powinna otrzymać kolejną szansę walki o pas mistrzowski kategorii słomkowej UFC, który niegdyś był w jej posiadaniu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.