Ben Askren skrytykował nadmierne testowanie Jiriego Prochazki pod kątem niedozwolonych substancji w organizmie. Emerytowany zawodnik UFC na miejscu Czecha zgłosiłby sprawę do prawnika.

Niedawno opublikowano listę najczęściej testowanych przez USADA wojowników najlepszej organizacji MMA na świecie. Zdecydowanym liderem w kończącym się roku jest Jiri Prochazka, którego próbki badano aż 64 razy. Takie liczby dziwią, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że drudzy w tej klasyfikacji Paulo Costa oraz Ariane Carnelossi byli badani dwudziestokrotnie.

Swoją opinię na ten temat przedstawił Ben Askren w rozmowie z Danielem Cormierem, który skrytykował USADA. Zdaniem emerytowanego zawodnika UFC, liczby Prochazki są przesadzone. Amerykanin zwrócił uwagę, że dotychczasowy roczny rekord testów w całej historii wynosił 27 razy. Tyle razy pod kątem niedozwolonych substancji był testowany Misha Cirkunov.

W 2017 roku średnia roczna liczba testów wyniosła 4 i pół na jednego zawodnika. W 2018 wynosiła ona cztery testy, w 2019 oraz 2021 sześć, a w tym roku pięć i pół. Przez te wszystkie lata najczęściej testowany w ciągu jednego roku był Misha Cirkunov z dwudziestoma siedmioma testami. Mówimy o tysiącach zawodników.

Sam Askren powiedział, że na miejscu Prochazki poprosiłby za pośrednictwem prawnika o słowa wyjaśnienia. Amerykanin powołał się przy tym na statystyczne dane z kończącego się roku.

Jeżeli byłbym Jirim to poprosiłbym mojego prawnika o wysłanie wiadomości do USADA z wyjaśnieniami dlaczego mnie tak często testujecie. W UFC mamy 749 zawodników. Najczęściej, bo 64 razy testowano Prochazkę. Tylko dwójka zawodników była testowana dwadzieścia razy! Jedynie 36 z nich, co daje 5%, testowano dziesięć razy w tym roku. Jiri powinien prosić o wyjaśnienia. Dlaczego Wy mnie testujecie tak często?

Prochazka (MMA 29-3-1) miał bronić po raz mistrzowskiego tytuł dywizji półciężkiej UFC na grudniowej gali UFC 282. Czech nabawił się jednak poważnej kontuzji barku i musiał zwakować trofeum. 30-latek przeszedł już operację, po której powrót do pełnej sprawności zajmie mu około rok.

12 KOMENTARZE

  1. Jeżeli byłbyś Jirim, to nie byłbyś jedynie chuj..wym zapaśnikiem o którym najgłośniej się zrobiło z tego powodu że prawie zginąłeś po KO od masa…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

BogdanJanusz

PRIDE FC
Welterweight

6,698 komentarzy 35,593 polubień

Bo myślą że jest na fazie i dlatego siedzi w ciemnej piwnicy z wiadrem w rogu do którego po ciemku i tak nie trafia.

Odpowiedz 7 polubień

Beeba

Brutaal
Featherweight

496 komentarzy 2,173 polubień

749 zawodników
:kawulpokapoka:

Odpowiedz 8 polubień

A
Alkomat

Shark Fights
Heavyweight

1,369 komentarzy 3,044 polubień

749 zawodników teraz już wiem dlaczego ufc jest w dupie. A w ksw jedynymi testami jakie przeprowadzają to testy na głupotę Januszy starciami typu materla Grove i mamed vs Pudzian itd

Odpowiedz 3 polubień

E
Esteban

Jungle Fight
Featherweight

234 komentarzy 541 polubień

Po tytule myślałem, że chodzi o pozbawienie go pasa. Co do testów to faktycznie powinna być jakaś górna granica, bo jak się na kogoś uwezmą to mogą być bardzo upierdliwi.

Odpowiedz polub

KML

Maximum FC
Bantamweight

1,446 komentarzy 1,943 polubień

Zachciało się UFC to ma UFC. Prawda jest taka że mogą kontrolować jak chcą i ile razy chcą.

Odpowiedz polub

A
AleKOs

Oplot Challenge
Lightweight

23 komentarzy 13 polubień

Jak byłbyś Jirim, to byś nie był tylko chuj..wym zapaśnikiem o którym najgłośniej się zrobiło z tego powodu że prawie zginąłeś po KO od Masa..

Odpowiedz polub

G
Guest

Po tytule myślałem, że chodzi o pozbawienie go pasa.

przecież on sam się go pozbył :beczka:

Odpowiedz polub

dawid91

Shark Fights
Featherweight

1,101 komentarzy 3,343 polubień

Ja się akurat zgadzam z Benem. Ok maja podejrzenia to robią testy i to kumam, ale prawie 70 testów w rok?to daje ponad jeden test na tydzień. Mnie by wkurwialo gdyby mi co pare dni ktoś pukał na drzwi i kazał sikać do kubka o 6 rano. Nie kumam tej sytuacji, bo jak wyszło coś na testach i maja podejrzenia to niech to dokładnie zbadają i wyjaśnia, a nie robią co pare dni kolejny test który oficjalnie daje wynik negatywny. W tym czasie ktoś inny ma 3 testy na rok i ma święty spokój. W sumie nawet dwa testy na rok mogą dać lepszy efekt niż 70, no bo jak ktoś Cię sprawdza co tydzień to jesteś ostrożny a jak kogoś nie było pół roku to tracisz czujność.
Dla mnie to dziwne

Odpowiedz 2 polubień

click to expand...
O
Omszałek

Brutaal
Lightweight

509 komentarzy 784 polubień

Tymczasem Conor sobie po złamaniu wychodzi z USADA i wróci kiedy chce

Odpowiedz polub

Uller

EFC Africa
Welterweight

2,869 komentarzy 15,102 polubień

Widać kontrolerowi z USADAy spodobało się w Czechach

Spoiler content hidden.
Spoiler content hidden.

, a w papierach musi się zgadzać. Jiri jest chyba jedynym zawodnikiem z Czech, także 2+2=4.

Odpowiedz polub

kaczka94

Moderator

3,424 komentarzy 7,185 polubień

Widać kontrolerowi z USADAy spodobało się w Czechach

Spoiler content hidden.
Spoiler content hidden.

, a w papierach musi się zgadzać. Jiri jest chyba jedynym zawodnikiem z Czech, także 2+2=4.

Nie jedynym. Dvorak, Pudlilova czy od niedawna Breza. Muradov stacjonuje też w Pradze, więc nie jest tam sam Jiri, choć jego rozpoznawalność niewątpliwie większa niż wymienieni.

Odpowiedz 1 Like