Luke Rockhold nie zamierza przechodzić na emeryturę i szuka możliwości rywalizacji. Tym razem były mistrz UFC wyraził gotowość walki w grapplingu z Georgesem St. Pierre.

Amerykański hegemon obwieścił przed konferencją prasową lipcowej gali UFC 290 powrót do rywalizacji St. Pierre. 42-latek powróci do rywalizacji na UFC Fight Pass Invitational 6, do którego dojdzie 14 grudnia. St-Pierre będzie walczył na zasadach brazylijskiego jiu-jitsu, natomiast na chwilę obecną nie wiadomo z kim przyjdzie mu się zmierzyć.

Chętny na starcie z Kanadyjczykiem jest inny były mistrz UFC w osobie Luke’a Rockholda. Amerykanin w rozmowie z MMA Junkie stwierdził, że byłby dla 42-latka bardzo ciężkim zestawieniem. Luke przekazał również informację, że nie zamierza schodzić poniżej limitu kategorii średniej.

Chciałbym zawalczyć z Georgesem St. Pierre. Wyszedłbym do niego w mgnieniu oka. Natomiast on, jeśli jest rozważny, nie zrobiłby tego. Jestem zbyt duży i zbyt dobry dla niego. Nie zamierzam schodzić poniżej 185 funtów (limit wagi średniej – przyp. red). W grapplingu bym nie schodził poniżej 190 funtów. Jeśli Georges by chciał zawalczyć, to spotkam go któregoś dnia w limicie 190 funtów. Bardzo bym chciał to zrobić. Wyjdę tam prosto po Twoją szyję.

Rockhold (MMA 16-6) podczas ostatniej walki na zasadach MMA przegrał z Paulo Costą w drugiej walce wieczoru na gali UFC 278. „Borrachinha” pokonał swojego rywala przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych w sierpniu ubiegłego roku. Dla Rockholda była to trzecia porażka z rzędu oraz 4 w 5 ostatnich pojedynkach na zasadach MMA. W kwietniu Amerykanin przegrał w starciu na gołe pięści z Mikem Perrym. Starcie uświetniło galę BKFC 41.

Rockhold był mistrzem kategorii średniej UFC w latach 2015-2016. Pas zdobył na gali UFC 194, kiedy to zdetronizował Chrisa Weidmana, którego skończył ciosami w czwartej rundzie pojedynku. Mistrzostwa nie obronił ani razu, tracąc je w pojedynku z Michaelem Bispingiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,789 komentarzy 2,741 polubień

Luke Rockhold nie zamierza przechodzić na emeryturę i szuka możliwości rywalizacji. Tym razem były mistrz UFC wyraził gotowość walki w grapplingu z Georgesem St. Pierre. Amerykański hegemon obwieścił przed konferencją prasową lipcowej gali UFC 290 powrót do rywalizacji St. Pierre. 42-latek powróci do rywalizacji na UFC Fight Pass Invitational 6, do którego dojdzie 14 grudnia. St-Pierre będzie […]

Odpowiedz polub

click to expand...