Edson Barboza pod koniec sierpnia został znokautowany przez Gigę Chikadze. Po zaledwie tygodniu od czasu tej dotkliwej porażki, Brazylijczyk – dość niespodziewanie –  zapowiedział w mediach społecznościowych, że nie zamierza robić sobie dłuższej przerwy od startów i już wkrótce chciałby wrócić do akcji.

Nie mogę się doczekać następnej wojny! Jestem gotowy na kolejną batalię!

Popularny „Junior” (MMA 22-10) kilkanaście miesięcy temu przeszedł do kategorii piórkowej UFC. Jego dotychczasowy bilans w tej dywizji wynosi 2:2. Ostatnia przegrana z Gruzinem przerwała mu serię dwóch zwycięstw z rzędu. Reprezentant klubu American Top Team w połowie maja przed czasem rozprawił się z nieustępliwym Shanem Burgosem. Aktualnie jest sklasyfikowany na dziesiątym miejscu w rankingu. Być może zaliczy jeszcze jeden występ przed końcem bieżącego roku. Z całą pewnością wielu czołowych zawodników chciałoby stanąć z nim w szranki.