Brendan Allen, zawodnik kategorii średniej UFC, otrzymał ofertę walki z Nassourdine Imavovem. Amerykanin nie chce jednak rywalizować w drugim starciu wydarzenia.

Allen na relacji na Instagramie zdradził, że UFC zaproponowało mu walkę z Imavovem na gali UFC Fight Night 245. Wydarzenie odbędzie się 28 września w obiekcie Accor Arena w Paryżu. Amerykanin chętnie zawalczy z zawodnikiem z 4. miejsca rankingu wagi średniej UFC. 28-latek chce rywalizować w walce wieczoru wydarzenia, a takie już zostało ogłoszone i jest nim starcie w wadze lekkiej. Benoit Saint-Denis zmierzy się z Renato Moicano. To nie odpowiada Allenowi, który chce walczyć w starciu głównym gali. Amerykanin zasugerował, żeby Imavov przyleciał w tym wypadku do Stanów Zjednoczonych.

Dwa tygodnie temu zaoferowali mi Imavova w Paryżu. Zaakceptowałem to. Powiedziałem, że chcę walkę wieczoru, ponieważ walczyłem w trzech głównych pojedynkach pod rząd, wygrałem trzy, a dodatkowo jadę na teren wroga. Następną rzeczą jaką widzimy, to Saint-Denis vs Moicano jako walka wieczoru. Nie wybieram się do Paryża, żeby ci goście walczyli wyżej niż ja. Jeden z nich jest po porażce, a drugi ledwo wygrał. Jeśli Imavov chce walczyć ze mną, niech przyleci do Stanów.

Allen (MMA 24-5) jest na fali siedmiu zwycięstw, w tym pięciu przez poddania. Amerykanin w kwietniu wygrał z Chrisem Curtisem w walce wieczoru wydarzenia UFC. 28-latek w amerykańskim hegemonie rywalizuje od 2019 roku. W tym czasie pokonywał takie nazwiska jak m.in. Kevin Holland, Sam Alvey, Krzysztof Jotko czy Andre Muniz. 18 z 24 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem, głównie, bo 14 razy, poddając ich. Allen zajmuje 7. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of SigisMundis
SigisMundis

EFC Africa
Light Heavyweight

2,993 komentarzy 6,061 polubień

Ten to wybrzydza. Ma świetną serię, jest w top 10 kategorii średniej, ale nie jest tam długo i nie ma na koncie wygranej z żadnym innym zawodnikiem obecnie w top 10 dywizji. Ostatnią walke ledwo wygrał na splita z wchodzącym na zastępstwo Curtisem...
Francuz z lekkiej niedawno jak się okazuje walczył właściwie o TSa z Poirierem a Moicano też znany i lubiany zawodnik. Nie dziwię się, że UFC umieszcza ich wyżej na rozpisce

Odpowiedz 2 polubień