Joanna Jędrzejczyk w kolejnej walce zmierzy się z aktualną mistrzynią kategorii słomkowej, Weili Zhang. Będzie to szansa dla Polki na odzyskanie tytułu mistrzowskiego tej dywizji. W wywiadzie dla UFC Unfiltered Jędrzejczyk opowiedziała o zestawieniu z Chinką.

Weili jest silnym zwierzęciem, jest naprawdę duża. Jej ciosy są bardzo mocne, ale ja jestem bardziej doświadczenia. Walczyłam w mistrzowskich pojedynkach wiele razy więc jestem zawodniczką gotową na 5 rund. Moja kondycja jest dobra i będę w tym pojedynku bardzo mądra i przebiegła.

Myślę, że pojedynek z Zhang będzie podobny do tego z Jessicą Andrade. Są bardzo podobnymi zawodniczkami. Idą do przodu, zadają obszerne ciosy, mają dobre zapasy, bardzo siłowe. Nie są najlepsze technicznie, ale są silne. Myślę, że te starcie będzie podobne. Muszę się dobrze poruszać, unikać ciosów, kontrować, używać swojego timingu, zasięgu, warunków fizycznych.

Jestem mocniejsza, silniejsza i wróciłam do korzeni. Składam więcej kombinacji. To nie tylko boks czy kopnięcia, stosuje kombinacje, które stosowałam w stylu Muay Thai na początku swojej kariery w MMA.

Jestem dumna z siebie, z tego co pokazałam w walce z Waterson. Myślę, że wysłałam naprawdę mocną wiadomość dywizji słomkowej – pokazałam dobrą stójkę, dobre zapasy, wszystko było w punkt.

Walka Jędrzejczyk z Zhang odbędzie się na UFC 248, 7 marca w Las Vegas.

Zobaczcie nasz ostatni wywiad z Polką:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.