Jan Błachowicz, były mistrz kategorii półciężkiej UFC, krótko zareagował na wygraną Jiriego Prochazki. Polak radzi, żeby w starciu z Czechem zachować szczególną ostrożność.

Prochazka zmierzył się z Aleksandarem Rakiciem podczas jubileuszowej gali UFC 300. Wydarzenie odbyło się 13 kwietnia w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Pojedynek dwóch czołowych zawodników kategorii półciężkiej zakończył rywalizację na karcie wstępnej ogromnej gali. Popularny „Denisa” wykonał swoje zadanie i zwyciężył z Rakiciem przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Na zwycięstwo Czecha zareagował Jan Błachowicz na platformie X. Polak krótko pogratulował innemu byłemu mistrzowi UFC wygranej na gali w Las Vegas. Jednocześnie 41-latek zwrócił uwagę na zachowanie ostrożności w pojedynkach z „Denisą”. Swego czasu były dywagacje na temat potencjalnej rywalizacji Błachowicza z Prochazką. Wiadomo jednak, że do walki nie dojdzie szybko, bowiem Polak powraca do pełni zdrowia po operacjach barków.

Nie możesz stać i wymieniać ciosy z samurajem. Gratulacje Jiri.

Prochazka (MMA 30-4-1) przegrał poprzednią walkę o pas z Pereirą na gali UFC 295 w listopadzie 2023. Brazylijczyk znokautował „Denisę” w drugiej rundzie. Wcześniej Czech zdobył pas wagi półciężkiej amerykańskiej organizacji podczas ubiegłorocznej gali UFC 275 w czerwcu. Wówczas 31-latek po kapitalnej bójce poddał Glovera Teixeirę w piątej rundzie. Aż 29 z 30 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Czech zajmuje obecnie 2. miejsce w rankingu wagi półciężkiej.

Błachowicz (MMA 29-10-1) przegrał w lipcu 2023 z Alexem Pereirą przez niejednogłośną decyzję sędziów na gali UFC 291. Stawką pojedynku było miano następnego pretendenta do pasa wagi półciężkiej. Polak wygrał tylko jedno z ostatnich czterech starć. Błachowicz w latach 2020-2021 dzierżył pas kategorii półciężkiej amerykańskiej organizacji. Tytuł mistrzowski obronił jednokrotnie na UFC 259 w marcu 2021, kiedy to pokonał na pełnym dystansie Israela Adesanyę. Błachowicz zajmuje 4. miejsce w rankingu wagi półciężkiej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

s
siedemset

Oplot Challenge
Welterweight

56 komentarzy 201 polubień

trade - wymieniać ciosy a nie handlować, handlujcie z tym...

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Olo
Olo

KSW
Lightweight

5,225 komentarzy 28,084 polubień

Targować? :siara:

@kaczka94 jeszcze trzeźwiejesz po gali?

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Rufus87
Rufus87

Oplot Challenge
Heavyweight

162 komentarzy 233 polubień

Środek nocy, Dorota dawno śpi, widać że Jano dorwał się do swojego konta i poleciał swojski tweet bez pociskania 4 rywali w 3 zdaniach :antonio:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of kaczka94
kaczka94

Moderator

4,696 komentarzy 11,554 polubień

Targować? :siara:

@kaczka94 jeszcze trzeźwiejesz po gali?

Nie śpię bardziej. Już poprawiam, tylko skończę innego newsa.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Risky
Risky

UFC
Welterweight

9,435 komentarzy 33,369 polubień

Środek nocy, Dorota dawno śpi, widać że Jano dorwał się do swojego konta i poleciał swojski tweet bez pociskania 4 rywali w 3 zdaniach :antonio:

Tak było. :rutekajak:

Odpowiedz 1 Like

świadomość_liczb

Jungle Fight
Welterweight

299 komentarzy 1,182 polubień

"ConFRATS" napisała Dorota.
Może chodziło o BRATUlacje, a nie gratulacje?

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Middleweight

10,978 komentarzy 43,896 polubień

Janek właśnie wybrał przeciwnika na powrót ?

:mamed:

Odpowiedz polub