Z ciekawym pomysłem wyszedł Jamahal Hill, były mistrz kategorii półciężkiej UFC. „Sweet Dreams” chciałby być trener w następnej edycji „The Ultimate Fightera” razem z wygranym najbliższej walki mistrzowskiej.

Hill nie tak dawno nabawił się kontuzji ścięgna Achillesa, która wyklucza go z rywalizacji na dłuższy czas. Amerykanin w związku z czym zwakował pas dywizji półciężkiej, który zdobył w tym roku w styczniu. 32-latek pokonał jednogłośną decyzją sędziów Glovera Teixeirę w walce wieczoru gali UFC 283.

Kategoria półciężka pozostaje bez mistrza, natomiast w najbliższej walce o pas zmierzyć się mają Jiri Prochazka i Alex Pereira. Na razie nie ustalono konkretnej daty pojedynku. Sam Hill za pośrednictwem Twittera zasugerował, aby on wraz z wygranym pojedynku byli trenerami w przyszłorocznej edycji „The Ultimate Fightera”.

Prochazka (MMA 29-3-1) w ostatniej walce zdobył pas wagi półciężkiej amerykańskiej organizacji podczas ubiegłorocznej gali UFC 275 w czerwcu. Wówczas 30-latek po kapitalnej bójce poddał Glovera Teixeirę w piątej rundzie. Prochazka zwakował poźniej pas z powodu kontuzji. „Denisa” na mistrzowską szansę zapracował dwoma brutalnymi nokautami przeciwko Volkanovi Oezdemirowi oraz Dominickowi Reyesowi.

Pereira (MMA 8-2)  w ostatnim pojedynku udanie zadebiutował w kategorii półciężkiej. „Poatan” podczas lipcowej gali UFC 291 pokonał Jana Błachowicza przez niejednogłośną decyzję sędziów. Stawką pojedynku było miano pretendenta do pasa mistrzowskiego. Wcześniej Brazylijczyk stracił pas kategorii średniej w kwietniu przygrywając przez nokaut z Israelem Adesanyą na UFC 287. „Poatan” pas wagi średniej zdobył w pierwszej walce z Nigeryjczykiem w listopadzie ubiegłego roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,281 komentarzy 76,185 polubień

Napewno byłoby ciekawsze niż te nudne gówno z Conorem i Chandlerem które po 2 czy 3 odcinkach przestałem oglądać bo to była tragedia

Odpowiedz polub