Jalin Turner wskazał rywala, z którym chciałby się zmierzyć w oktagonie oraz potencjalny termin rywalizacji. „Tarantula” chętnie zawalczyłby z Danem Hookerem na gali UFC 290.

Turner ostatni raz był widziany w oktagonie na początku marca. Wówczas na gali UFC 285 zmierzył się z Mateuszem Gamrotem. Amerykanin przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów punktowych. Tym samym dobiegła końca fantastyczna seria pięciu zwycięstw z rzędu odniesionych przed czasem przez „Tarantulę”.

Zawodnik z Kalifornii pierwotnie miał się zmierzyć wówczas z Danem Hookerem, ale ten złamał rękę na kilka tygodni przed wydarzeniem. Gamrot zastąpił „The Hangmana” na niespełna trzy tygodnie przed rywalizacją. Jak się okazuje, „Tarantula” w dalszym ciągu pozostaje otwarty na zestawienie z Hookerem. Turner w rozmowie z dziennikarzem „The Schmo” wskazał galę UFC 290 jak idealny termin. Wydarzenie odbędzie się 8 lipca w Las Vegas.

Hooker (MMA 22-12) wygrał ostatni pojedynek z Claudio Puellesem w listopadzie 2022 na UFC 281. Nowozelandczyk skończył swojego rywala kopnięciem na korpus na niecałą minutę przed końcem drugiej rundy. Tym samym „The Hangman” przerwał serię dwóch porażek z rzędu odniesionych przed czasem. Hooker zajmuje 11. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC.