Gilbert Burns, były pretendent do pasa kategorii półśredniej UFC, chce zawalczyć z Colby’m Covingtonem. Brazylijczyk zaproponował kwietniową galę w Miami.
Burns za pośrednictwem platformy X zaapelował o pojedynek z byłym tymczasowym mistrzem wagi półśredniej. Jako preferowany termin walki wskazał nieogłoszoną jeszcze kwietniową galę w Miami. Obecnie obydwaj zawodnicy pozostają bez zaplanowanego pojedynku.
April? Miami? pic.twitter.com/1b082zYTj0
— GILBERT BURNS DURINHO (@GilbertDurinho) December 19, 2024
Burns (MMA 22-8) przegrał trzy ostatnie walki. We wrześniu musiał uznać wyższość Seana Brady’ego przez jednogłośną decyzję sędziów w walce wieczoru. 38-latek w UFC rywalizuje od 2014. W tym czasie pokonywał takie nazwiska jak m.in. Jorge Masvidal, Stephen Thompson, czy Tyron Woodley. W lutym 2021 „Durinho” rywalizował o pas wagi półśredniej, jednak przegrał z Kamaru Usmanem przez TKO w trzeciej rundzie. Burns zajmuje obecnie 8. miejsce w rankingu kategorii półśredniej. 15 z 22 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.
Covington (MMA 17-5) przegrał dwie walki z rzędu. W grudniu musiał uznać wyższość Joaquina Buckleya, który porozbijał go i w trzeciej rundzie walkę przerwał lekarz. “Chaos” wcześniej przegrał na UFC 296 w grudniu 2023 z Leonem Edwardsem przez jednogłośną decyzję sędziów. Walka ta uświetniła wydarzenie, a jej stawką był pas mistrzowski wagi półśredniej należący wówczas do Jamajczyka. Amerykanin w 2018 roku zdobył tymczasowy tytuł tejże kategorii, kiedy to na UFC 225 wypunktował Rafaela dos Anjosa. 8 z 17 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem. Covington zajmuje 9. miejsce w rankingu wagi półśredniej UFC.
3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
Jungle Fight Featherweight
UFC Strawweight
Roshi
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/77521/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>