Zawodnik wagi średniej UFC, Gerald Meerschaert powróci do klatki w sierpniu. Amerykanin zmierzy się z Bruno Silvą podczas gali UFC Fight Night 213. Informację przekazał na Twitterze dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff.

Meerschaert (MMA 34-15, UFC 9-7) ostatni pojedynek stoczył na początku maja. Podczas UFC on ESPN 35 przegrał z Krzysztofem Jotko przez jednogłośną decyzję sędziów. Porażka ta przerwała serię trzech zwycięstw z rzędu odniesionych przed czasem. „GM3” w UFC walczy od 2016 roku. W tym okresie walczył z takimi zawodnikami jak m.in. Khamzat Chimaev, Thiago Santos czy Makhmud Muradov. Meerschaert jest znany ze swojego niebezpiecznego parteru – 26 z 34 zwycięstw zdobywał poddając swoich przeciwników.

Silva (MMA 22-7, UFC 3-1) podobnie jak Amerykanin przegrał swój ostatni pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziów. Brazylijczyk musiał uznać wyższość swojego rodaka, Alexa Pereiry podczas marcowej gali. Porażka ta przerwała świetną serię Silvy, który przed wspomnianym pojedynkiem nokautował trzech poprzednich przeciwników. „Blindado” walczy w UFC od 2021 roku. Wcześniej był mistrzem wagi średniej w rosyjskiej organizacji, M-1. Silva z kolei jest bardzo niebezpiecznym stójkowiczem – 19 z 22 zwycięstw zdobywał nokautując swoich przeciwników.

Gala UFC Fight Night 213 odbędzie się 13 sierpnia. Na chwilę obecną nie wiadomo w jakiej lokalizacji będzie miała miejsce.