Na dzisiejszej gali UFC Fight Night: Ortega vs Korean Zombie swoją pierwszą walkę w największej organizacji MMA na świecie zaliczył Mateusz Gamrot. „Gamer” stoczył wyrównany pojedynek z Guramem Kutateladze, ale niestety sędziowie punktowi niejednogłośnie zdecydowali o zwycięstwie Gruzina.

Zobacz więcej: Guram Kutateladze po bliskiej walce pokonał Mateusza Gamrota na UFC Fight Island!

Tuż po walce Daniel Cormier przeprowadził wywiad w oktagonie z Kutateladze. Przeciwnik w szczerych słowach wypowiedział się o starciu z Gamrotem, twierdząc, że to właśnie Polak był lepszy i powinien wygrać w tym pojedynku.

Jestem szczerym człowiekiem. Obaj ciężko pracujemy, ale jeśli chodzi o rezultat, to nie była moja walka. Ile razy on mnie obalił? Przykro mi to mówić, ale to nie był mój pojedynek. Nie jestem zadowolony, nie czegoś takiego oczekiwałem. Gamrot bracie, jesteś wojownikiem, bardzo ci dziękuję. Mówiłem ci to już, wygrałeś tę walkę.

Dwóch z trzech sędziów punktowało tę walkę 29-28 dla Gurama Kutateladze, natomiast David Lethaby jako jedyny zapisał na konto Polaka dwie rundy z tego pojedynku. Gruzin, który na co dzień trenuje z Khamzatem Chimaevem, również debiutował w oktagonie UFC. 28-letni Guram legitymuje się rekordem 12-2, a w trakcie swojej kariery walczył dla takich organiazji jak M-1, FEN, czy Brave CF.

Mateusz Gamrot (MMA 17-1) odniósł pierwszą porażkę w karierze. „Gamer” w MMA występuje od 2012 roku i przez lata był związany z KSW, gdzie Mateuszowi udało się zostać podwójnym mistrzem w kategorii lekkiej oraz piórkowej. W przeszłości Polak wygrywał między innymi z Normanem Parke, czy Mansourem Barnaoui, a w swoim ostatnim występie przed podpisaniem kontraku z UFC wypunktował Mariana Ziółkowskiego.

Pełne wyniki gali UFC z udziałem Mateusza Gamrota

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.