Po trzech wyrównanych rundach Guram Kutateladze (MMA 12-2-0) pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Mateusza Gamrota (MMA 17-1-0) zadając mu pierwszą przegraną w zawodowej karierze.

Pojedynek rozpoczął Kutateladze od kopnięcia, jednak po początkowym badaniu się w stójce Gamrot po niecałej minucie rzucił się po nogę rywala i udanie sprowadził do go parteru. Z dołu Gruzin próbował straszyć poddaniem, jednak Gamrot szybko wyszedł z tej próby. Polak pracował nad kontrolą pozycji i po chwili Kutateladze znów spróbował dźwigni, tym razem na nogę. „Gamer” odpowiedział tym samym, na co szybko zareagował 28-latek wracając do stójki.

Ponownie po nogę rywala próbował ruszyć Gamrot na półtorej minuty przed końcem rundy, jednak tym razem Kutateladze sprawnie to wychwycił i pojedynek wciąż miał miejsce w stójce. „Gamer” raz jeszcze przed końcem odsłony starał się zejść do parteru, jednak rywal znów wybronił próbę i zaatakował kopnięciem, po którym usłyszał ostrzeżenie od sędziego, gdyż było blisko ewentualnego faulu.

Na początku drugiej rundy Kutateladze trafił mocnym sierpem, po którym Gamrot osunął się na deski, jednak szybko wrócił do stójki. Gruzin z sekundy na sekundę rozkręcał się w tej płaszczyźnie, gdzie atakował obrotówkami. Po minucie „Gamer” ruszył po nogi rywala, jednak rywal dobrze to wybronił wracając do płaszczyzny, w której kontrolował starcie.

Gamrot udanie wywrócił rywala w połowie rundy, jednak ten niesamowicie szybko powrócił do stójki. Obalenie udało się Polakowi na półtorej minuty przed końcem odsłony. W pozycji z góry „Gamer” starał się atakować, jednak Kutateladze robił wszystko, aby wrócić do stójki. Dobrą akcję pokazał Gamrot pod koniec rundy – złapał na szyję rywala pozorując gilotynę, po chwili puścił i zaatakował sierpem.

Już po kilkunastu sekundach Gamrot próbował zejść do parteru, jednak Kutateladze wciąż dobrze czytał sprowadzenia Polaka i kontrolował walkę w stójce. Po dwóch minutach „Gamer” udanie obalił rywala, ten robił wszystko, aby wrócić na nogi i kontynuować wymiany w stójce.

Do samego końca obaj zawodnicy prowadzili wymiany w stójce, które były bardzo wyrównane. W statystykach trzeciej rundy w uderzeniach znaczących prowadził Gamrot, co przypieczętował udanym sprowadzeniem pod sam koniec odsłony.

Gamrot przed debiutem w organizacji UFC zwyciężył siedemnaście pojedynków. W ostatnim starciu pokonał decyzją sędziów Mariana Ziółkowskiego. Wcześniej natomiast pokonywał takich zawodników, jak Norman Parke, Kleber Koike Erbst czy Grzegorz Szulakowski.

Kutateladze po przegranej z Pawłem Kiełkiem w 2015 roku stoczył osiem pojedynków i wszystkie zwyciężył. Pokonywał takich zawodników, jak Erick da Silva, Guilherme Cadena czy Felipe Silva.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.