Jorge Masvidal dalej nie odpuszcza w konflikcie z organizacją „Ultimate Fighting Championship”. Niedawno zawodnik wyraził swoje niezadowolenie z traktowania go przez UFC. Jorge domaga się większej wypłaty za walkę z mistrzem kategorii półśredniej. Na swoim profilu na Twitterze „Gamebred” jasno dał znać, że zaakceptował walkę z Kamaru Usmanem i opisał jak wyglądają negocjacje z UFC.

Sprowadziłem najlepszych zapaśników na całej planecie na ten obóz przygotowawczy. Nie mówcie mi, że nie chciałem walczyć. 11 lipca planowany był kolejny chrzest.

Nie mogę odejść z UFC. Jestem ich zawodnikiem dopóki mnie nie zwolnią albo nie zawalczę wszystkich pojedynków z kontraktu.

Mam aktywny kontrakt, który muszę wziąć żeby dostać wypłatę. Tak samo jak dostałem nowy kontrakt przed walką z Tillem. Potem nowy kontrakt przed walką z Natem. Przy każdym zwiększają ilość walk na kontrakcie, bo chcą mnie uwiązać. Kiedy powiedziałem, że chcę tylko 4 walki na kontrakcie to nie dali mi wyboru – mogłem zaakceptować ich propozycję albo odejść.

Negocjacje wyglądają tak: bierz albo wyjazd. Jak przegram to mogą mnie zwolnić nie płacąc za resztę walk na kontrakcie. Jeśli wygram to nie mogę renegocjować kontraktu? Mój tata opuścił komunistyczny kraj i przygotowywał mnie na takie sytuacje całe życie.

Czemu wszyscy zawodnicy mają problemy? Conor, Jones, Cejudo… Musimy zaakceptować ich ofertę albo przejść na sportową emeryturę. Kocham walczyć, a to jest najważniejsza walka w naszym życiu.

Ostatnio wielu zawodników otwarcie wdaje się w konflikt z organizacją. Jones w mediach społecznościowych również nawoływał o większą wypłatę za „mega-walkę” z Francisem Ngannou. Innym zawodnikiem, który nie mógł doprosić się UFC o większe zarobki jest Henry Cejudo – ten przeszedł na sportową emeryturę. Nawet największa gwiazda MMA, Conor McGregor, twierdzi, że nie może dogadać się z organizacją i również ogłosił przejście na sportową emeryturę. Nie wiadomo jaka przyszłość czeka „Bonesa” i „Gamebreda”, lecz prezydent UFC potwierdził, że nie mają zamiaru kończyć współpracy z zawodnikami.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.