Diego Ferreira na UFC 246 pokonał byłego mistrza kategorii lekkiej, Anthony’ego Pettisa, w wyjątkowo efektownym stylu. Brazylijczyk zdominował „Showtime’a”, ostatecznie poddając go w drugiej rundzie. W wywiadzie dla Combate Ferreira wypowiedział się na temat swoich najbliższych planów w oktagonie UFC.

Teraz nie mam konkretnego rywala, z którym chciałbym walczyć. Mogę zmierzyć się z zawodnikiem z poza najlepszej 15 z rankingu. Chcę być aktywny. Jeśli zacznę walczyć z czołówką, będę musiał czekać na kogoś aż wygra czy przegra. Nie chcę tego robić. Mogę zmierzyć się z kimś z poza rankingów, muszę wyrobić sobie nazwisko, być aktywny. Ludzie nadal pytają: „Kim jest ten gość? To jakiś Brazylijczyk?” Nie znają mnie.

Ferreira (17-2 MMA) to czarny pas BJJ. Diego ma świetną serię 6 zwycięstw z rzędu. Przed walką z Pettisem, pokonał mocnego Mairbeka Taisumova na UFC 242. W UFC występuje od czerwca 2014 roku. Jego bilans walk w największej organizacji MMA na świecie wynosi 8-2. Przegrywał jedynie z Dustinem Poirierem oraz Beneilem Dariushem.

DIEGO FERREIRA WYGRYWA Z BYŁYM MISTRZEM UFC

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.