ufc 246 ferreira pettis

Diego Ferreira pokonał Anthony’ego Pettisa na gali UFC 246 w Las Vegas. Brazylijczyk poddał byłego mistrza wagi lekkiej w drugiej rundzie pojedynku za pomocą duszenia zza pleców.

Ferreira od razu starał się zamknąć Pettisa pod siatką, ten odpowiedział kilkoma uderzeniami i ucieczką na środek oktagonu. Brazylijczyk stale napierał do przodu, w końcu skrócił dystans i próbował obalić byłego mistrza, jednak nieskutecznie. Diego spychał Anthony’ego pod klatkę, zmuszając Amerykanina do walki na wstecznym biegu. W połowie rundy Ferreira przeszedł do klinczu pod siatką. Brazylijczykowi udało się wpiąć za plecy swojemu przeciwnikowi i po chwili obaj zawodnicy wylądowali w parterze. Ferreira szukał drogi do duszenia, ale Pettis zdołał uciec do stójki. „Showtime” dobrze pracował krótkim prawym sierpem, jednak Diego ponownie przycisnął Pettisa do siatki. Na minutę przed końcem rundy Anthony uciekł z tej pozycji, ale Brazylijczyk nie odpuścił i ostatecznie obalił Anthony’ego z klinczu.

Brazylijczyk kontynuował swoją taktykę na ten pojedynek. Po rozpoczęciu drugiej rundy odważnie ruszył do przodu, szybko spychając Pettisa pod siatkę i sprowadzając go do parteru. Diego znowu wpiął się za plecy, ale i tym razem „Showtime” uciekł z tego niebezpiecznego położenia. Ferreira w dalszym ciągu jednak kontrolował Pettisa na ziemi,  który starał się wykorzystać klatkę do powrotu na nogi. Brazylijczyk wykorzystał moment nieuwagi byłego mistrza UFC i zapiął duszenie zza pleców, które Anthony Pettis błyskawicznie odklepał!

Diego Ferreira pozostaje niepokonany od 2015 roku, a dzisiejszym zwycięstwem przedłużył swoją świetną passę do sześciu wygranych walk z rzędu. Obecnie w kategorii lekkiej jedynie Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson mogą pochwalić się dłuższą serią bez porażki. Anthony Pettis natomiast przegrał drugi pojedynek z kolei, w poprzednim występie został wypunktowany przez Nate’a Diaza.

5 KOMENTARZE

  1. Jak pisałem trzy walki temu, że Fereira to czarny koń tej wagi to się śmiali, już nie będą. Potrafi pokonywać i świetnych stójkowiczów i kaukaskich dzików.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.