W piątek Mamed Khalidov (MMA 34-7-2) zapowiedział chęć odebrania tytułu mistrzowskiego Scottowi Askhamowi (19-4), mimo, iż obaj zmierzyli się ze sobą już wcześniej, a stawką pojedynku nie był pas wagi średniej. Aktualny mistrz tej kategorii szybko odpowiedział na zapowiedź Khalidova i zaproponował zorganizowanie turnieju bez podziału na kategorie wagowe:

„Mistrz wagi półciężkiej chce ze mną walczyć, a „legenda” chce rewanżu. Zróbmy to w starym stylu. Turniej KSW, który odbędzie się jednego wieczoru. Potrzebujemy jeszcze jednego ochotnika!

Ja
Khalidov
Narkun
???

Pierwsza walka trzyrundowa… Finał pięciorundowy?”

Po wrzuceniu tej propozycji na swoje media społecznościowe, Scott Askham otrzymał odpowiedź od fanów, jakie nazwisko najbardziej pasowałoby w turnieju:

Najwięcej komentarzy dotyczyło Cezarego „Polish Tanka” Kęsika (MMA 12-0). Cezary to mistrz TFL-u w wadze średniej. Występuje też na KSW, gdzie w świetnym stylu znokautował najpierw Jakuba Kamieniarza a potem poddał mocnego Aleksandra Ilica. Od czasu tych dwóch walk, na galach TFL 19 i 20, ciosami odprawił Jussiego Halonena i Giorgiego Lobzhanidze. Pomimo mocnego parteru, Cezary ma aż dziewięć skończeń przez TKO/KO. Dwa razy poddawał swoich rywali i tylko raz – na początku zawodowej drogi – doszedł do decyzji.

Scott Askham na swoim koncie ma już cztery zwycięstwa w KSW. W debiucie znokautował w 69 sekund Michała Materlę. W kolejnym pojedynku w podobny sposób odprawił Marcina Wójcika. W trzeciej walce Askham posłał na deski w trzeciej rundzie Michała Materlę, natomiast w ostatniej walce decyzją sędziów pokonał Mameda Khalidova.

Khalidov w trzech ostatnich pojedynkach poniósł przegrane. Na KSW 42 został poddany w trzeciej rundzie przez Tomasza Narkuna, w rewanżu przegrał z „Żyrafą” decyzją sędziów, natomiast na KSW 52 został wypunktowany przez aktualnego mistrza.

Narkun na KSW 47 zakończył serię siedmiu zwycięstw z rzędu, podczas której pokonywał między innymi Mameda Khalidva, Marcina Wójcika, Sokoudjou czy Gorana Reljica. Na wcześniej wspomnianej gali przegrał decyzją sędziów z Philem De Friesem. W ostatniej walce, która miała miejsce na KSW 50, poddał gilotyną w pierwszej rundzie Przemysława Mysialę.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.