Niezwykle ciekawy pojedynek w kategorii średniej zaplanowała najlepsza organizacja MMA na świecie na okoliczność UFC 282. Jak podaje na Twitterze dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff, podczas wydarzenia zmierzą się ze sobą Chris Curtis oraz Joaquin Buckley.

Curtis (MMA 29-9) w ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość Jacka Hermanssona podczas lipcowej gali UFC w Londynie. Norweg wypunktował rywala na dystansie trzech rund. Porażka ta przerwała kapitalne wejście Curtisa do organizacji, który wygrał pierwsze trzy walki. Wcześniej „The Action Man” rywalizował w takich markach jak m.in. PFL czy XMMA. 17 z 29 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem. Curtis zajmuje 15. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC.

Buckley (MMA 15-5) podobnie jak najbliższy rywal przegrał ostatni pojedynek na pełnym dystansie. Amerykanin musiał uznać wyższość Nassourdine Imavova podczas debiutanckiej gali UFC we Francji. Przed tym starciem Buckley był na fali trzech zwycięstw z rzędu. Znany z widowiskowego stylu walki Amerykanin rywalizuje w UFC od 2020 roku. Najbardziej zasłynął spektakularnym nokautem obrotowym kopnięciem przed dwoma laty na Impie Kasanganayu. 11 z 15 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Gala UFC 282 odbędzie się 10 grudnia w obiekcie T-Mobile Arena w Las Vegas. Organizacja planuje mistrzowski rewanż o tytuł kategorii półciężkiej pomiędzy mistrzem, Jirim Prochazką, a Gloverem Teixeirą. Podczas wydarzenia zawalczą również m.in. Dricus du Plessis, Darren Till czy Jairzinho Rozenstruik.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Welterweight

9,826 komentarzy 71,064 polubień

Niech ogłoszą wreszcie walki wieczoru bo ciekawi mnie czy Miocic i Jones wrócą a miała być też walką Prochazki z Gloverem, umowa jeszcze nie podpisana to może szansa że Janek zawalczy o pas w co wątpię

Odpowiedz polub