Belal Muhammad, pretendent do pasa wagi półśredniej UFC, nie jest pod wrażeniem Dricusa Du Plessisa. Palestyńczyk uważa, że dla niego Afrykaner jest łatwą przeprawą do pozostania podwójnym mistrzem amerykańskiej organizacji.

Muhammad do oktagonu powróci na okoliczność gali UFC 304. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca w obiekcie Co-op Live w Manchesterze. 35-latek zmierzy się w walce wieczoru z Leonem Edwardsem. Stawką pojedynku będzie pas wagi półśredniej należący do popularnego „Rocky’ego”. Du Plessis ma się zmierzyć w pierwszej obronie tytułu dywizji średniej na UFC 305 w sierpniu z Isrealem Adesanyą. Ta walka nie została jednak jeszcze potwierdzona.

Palestyńczyk nie jest pod wrażeniem umiejętności Du Plessisa, czego dał wyraz w swoim wpisie na platformie X oraz w swoim podcaście. Muhammad uważa, że zarówno on, jak i mistrz wagi lekkiej UFC, Islam Makhachev, są w stanie pokonać Afrykanera. Sam mistrz dywizji średniej zdążył odpowiedzieć na wpis Palestyńczyka.

Ja przy tym zostaję. Uważam, że Makhachev mógłby go sprowadzać. Próbowałem być miły, ale będąc szczerym, Du Plessis jest do bani. Zdominowałbym go pod każdym względem, nie sądzę, żeby był tak dobry. Uważam, że Islam mógłby go zdominować, sprowadzać oraz pokonać w parterze.

Muhammad: Próbowałem być miły, ale Dricus jest do bani. Po tym jak pokonam Leona, będzie najłatwiejszą moją drogą do pozostania podwójnym mistrzem.

Du Plessis: Teraz zauważam dlaczego świat uważa go za przegrywa. Ostatni fan się odmeldowywuje.

Muhammad (MMA 23-3, 1 NC) pozostaje niepokonany od dziesięciu starć. W tym czasie wygrał dziewięć pojedynków, a jeden uznano za nieodbyty. W maju ubiegłego roku pokonał Gilberta Burnsa przez jednogłośną decyzję sędziów na majowej gali UFC 288. Walka ta miała status pretendenta to starcia mistrzowskiego kategorii półśredniej. 6 z 23 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Muhammad zajmuje 2. miejsce w rankingu najlepszych zawodników wagi do 77 kilogramów UFC.

Du Plessis (MMA 21-2) w ostatnim starciu zdobył pas kategorii średniej amerykańskiego hegemona podczas styczniowej gali UFC 297. W walce wieczoru Afrykaner pokonał Seana Stricklanda przez niejednogłośną decyzję sędziów. Afrykaner może się pochwalić siedmioma zwycięstwami odniesionymi w amerykańskiej organizacji, gdzie rywalizuje od 2019 roku. Du Plessis pokonywał również takie nazwiska jak m.in. Robert Whittaker, Darren Till czy Derek Brunson. W 2018 roku Afrykaner był mistrzem wagi półśredniej organizacji KSW.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Enigma93
Enigma93

Jungle Fight
Lightweight

266 komentarzy 453 polubień

Żadna różnica kto tam wygra, Shavkat następny w kolejce i w nim bym upatrywał jak nie dwa to trzy pasy nawet (70/77/84) z tym że żaden nie będzie chciał z nim walki :lol:

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of vitas
vitas

Bellator
Lightweight

4,151 komentarzy 21,485 polubień

Ali szczur wjebał mu się na konto.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Starvin' Marvin
Starvin' Marvin

BAMMA
Welterweight

908 komentarzy 4,910 polubień
Avatar of Olo
Olo

KSW
Welterweight

5,414 komentarzy 29,153 polubień

Ale zamknij mordę, nudziarzu.

Odpowiedz 3 polubień

m
miszaa

ONE FC
Super Heavyweight

2,608 komentarzy 5,266 polubień

Belal srelal, dostaniesz w w łeb od Polaka-Afrykanera, to bedziesz miał głowę do bani

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Metrowy
Metrowy

Jungle Fight
Bantamweight

218 komentarzy 337 polubień

Dircus to jest gość naprawdę z klasą jak chuj ,aż chce się kibicować mu

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,256 komentarzy 28,361 polubień

Rodak Cię miażdży allahu

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,256 komentarzy 28,361 polubień

Żadna różnica kto tam wygra, Shavkat następny w kolejce i w nim bym upatrywał jak nie dwa to trzy pasy nawet (70/77/84) z tym że żaden nie będzie chciał z nim walki :lol:

Pięć pasów
Chyba w ksw
Nie masz szans na dwa pasy
Sam się przekonasz w krótkiej przyszłości

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

21,759 komentarzy 35,935 polubień

Du Plessis: Teraz zauważam dlaczego świat uważa go za przegrywa. Ostatni fan się odmeldowuje

Krótko z #nikog2

A mówienie już o 2 pasie jak się nie zdobyło nawet tego pierwszego :confused: :facepalm: a zaraz 36 lat...
2 KO i 1 SUB na 14 Win w wadze półśredniej...
A DDP (7-0 UFC) jest do bani, a ma wygrane z Brunson, Whittaker, czy Strickland...

Już widzę Islama (178, 179 cm) wychodzącego do DDP (185, 193 cm) w wadze 84... gdzie nie będzie miał przewagi siły i gabarytów...

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of GigaKozak33
GigaKozak33

WSOF
Lightweight

3,249 komentarzy 5,994 polubień

Remember the eye coś szczeka :jjsmile:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Decca
Decca

Jungle Fight
Middleweight

378 komentarzy 1,445 polubień

Mam garstkę zawodników z UFC, którzy jakby to ująć... budzą we mnie mieszane uczucia. Nie wiem czy można to jakoś fachowo nazwać (jakaś nerwica natręctw?), w każdym razie Alexander Romanov jest dobrym przykładem - dla mnie wygląda jakby śmierdział. Sam nie wiem dlaczego ale jestem przekonany, że od chłopa jebie. Belal natomiat.. tu pasuje zażenowanie. Tak, Belal wzbudza we mnie ten legendarny cringe, ilekroć widzę jakąś jego wypowiedź. Konferencja przed 304 to będzie gratka - Remember w okularach przeciwsłonecznych, odjebany jak prime Usman, rozkozaczony jakby to on bronił tytułu, gwiazda gali, prawdziwy zabijaka (z 2 ko i 1 sub w 14 walkach ^^). Już się nie mogę doczekać, żeby tego nie oglądać.

Leona jak mu ścina łeb high-kickiem natomiast chętnie zobaczę. #TeamNikogo

Odpowiedz 9 polubień

click to expand...
Avatar of Ludwiczek
Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,853 komentarzy 20,993 polubień

Leoś mu nakopie do dupy, a potem zostanie rzucony na pożarcie kazachsko-uzbeckiemu walcowni i tyle będzie z marzeń o 2 pasie :cool:

Odpowiedz polub

Avatar of ketraab
ketraab

Bellator
Heavyweight

4,801 komentarzy 20,947 polubień

Dobrze, że zaraz wpierdol od Edwardsa. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak Belall ma wygrać z zawodnikiem z dobrą stójką i mocnym TDD.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

6,114 komentarzy 24,103 polubień

Riposta elegancka

Jeszcze lepsza byłaby jakby po prostu napisał: "Ty walczysz w UFC? Nie znam Cię, człowieku". :waldeklaugh:

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Featherweight

3,159 komentarzy 10,040 polubień

Mam garstkę zawodników z UFC, którzy jakby to ująć... budzą we mnie mieszane uczucia. Nie wiem czy można to jakoś fachowo nazwać (jakaś nerwica natręctw?), w każdym razie Alexander Romanov jest dobrym przykładem - dla mnie wygląda jakby śmierdział. Sam nie wiem dlaczego ale jestem przekonany, że od chłopa jebie.

Hahah masz racje jak się nad tym zastanowić.
Mi Josh Parisian wygląda na takiego kąpiącego się raz na tydzień tirowca alba typa, który je paprochy z pępka czy coś w tym stylu xd. Dużo tych grubasów z ciężkiej budzi podobne skojarzenia ale czasami lubię ich oglądać, bo nie oglądam freakowych organizacji a grubasy poprawiają mi humor.

Odpowiedz 2 polubień

click to expand...