Dricus Du Plessis, mistrz kategorii średniej UFC, uważa, że wiele może wygrać pokonując Israela Adesanyę. Zdaniem Afrykanera wiktoria nad „The Last Stylebenderem” umieści go w czołówce najlepszych zawodników wagi do 84 kilogramów w historii.

Du Plessis stoczy pierwszą obronę tytułu mistrzowskiego podczas gali UFC 305. Do wydarzenia dojdzie 18 sierpnia w Perth w Australii. 30-latek w walce wieczoru gali zmierzy się z Israelem Adesanyą. Sam Du Plessis docenia swojego przeciwnika oraz jego dokonania w historii UFC, o czym opowiedział w rozmowie dla Fox West Texas. „Stillknocks” uważa, że wygrana z byłym mistrzem powinna umieścić go w kontekście najlepszych zawodników wagi średniej w historii.

To bardzo mądry zawodnik. On radzi sobie z przeciwnikami, wprowadza ich w swoje pułapki. Robi to niesamowicie dobrze. Będzie to ciężki pojedynek. Walczę przeciwko najprawdopodobniej jednemu z najlepszych średnich w historii. Muszę tam wyjść i udowodnić, że to ja jestem tym gościem. Takie znaczenie będzie miała dla mnie ta walka. To będzie oznaczać, że Dricus Du Plessis będzie jednym z najlepszych średnich w historii.

Du Plessis (MMA 21-2) w ostatnim starciu zdobył pas kategorii średniej amerykańskiego hegemona podczas styczniowej gali UFC 297. W walce wieczoru Afrykaner pokonał Seana Stricklanda przez niejednogłośną decyzję sędziów. Afrykaner może się pochwalić siedmioma zwycięstwami odniesionymi w amerykańskiej organizacji, gdzie rywalizuje od 2019 roku. Du Plessis pokonywał również takie nazwiska jak m.in. Robert Whittaker, Darren Till czy Derek Brunson. W 2018 roku Afrykaner był mistrzem wagi półśredniej organizacji KSW.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of alww
alww

PRIDE FC
Middleweight

6,734 komentarzy 35,463 polubień

Juz? Szybko. Dopiero co przegrałeś ze Stricklandem po bliskiej walce :śmiech:

Odpowiedz polub

Avatar of MooDancer
MooDancer

BAMMA
Middleweight

945 komentarzy 2,673 polubień

Najlepsi w historii zawsze byli dominatorami. DDP jeszcze nie obronił pasa. :DC:

Adesanya jest jaki jest. Obronił jednak tytuł 5x. Miał swoją „erę”.

Odpowiedz polub

Avatar of dawid91
dawid91

Maximum FC
Welterweight

1,563 komentarzy 5,211 polubień

W sumie to częściowe ma racje. Jak pokona Izziego to będzie jednym z 400-stu najlepszych średnich w historii gdzies pomiędzy Uriah Hallem który pokonał Andersona Silve, a obsrajewem który pokonałby każdego gdyby nie biegunki

Odpowiedz polub