Irański zawodnik walczący na co dzień w kategorii ciężkiej – Amir Aliakbari (MMA 10-1) – podpisał dziś kontrakt z UFC.

View this post on Instagram

. امیر علی اکبری به UFC پیوست! امروز در کنفرانس خبری ، امیر علی اکبری رسما اعلام کرد با عقد قراردادی به مدت یکسال و‌ نیم و برای چهار مبارزه به بزرگترین سازمان مبارزات جهان یعنی یو اف سی پیوسته است. بدین ترتیب علی اکبری به اولین شخصی تبدیل میشود که از ایران به مبارزات یو اف سی راه پیدا کرده است!?? آرزوی موفقیت برای فایتر ارزنده کشورمان ❤️ . پ.ن: امضا قرارداد UFC توسط علی اکبری در کنفرانس مطبوعاتی امروز ? . #امیرعلی_اکبری #امیرعلیاکبری #فایتر #یواف_سی ‌#فایتر #amiraliakbari #amiraliakbari60 #ام_ام_ای #ufc #mma #mmatv #mma_ir #mma_ir

A post shared by mma.ir (@mmatv.ir) on

Aliakbari to złoty medalista mistrzostw świata w zapasach w stylu klasycznym z 2010 roku. Po zdobyciu tytułu wpadł jednak na stosowaniu dopingu, przez co nie mógł wystąpić między innymi na Igrzyskach Olimpijskich, które w 2012 roku odbywały się w Londynie.

Po odbyciu kary zawieszenia, Irańczyk wrócił do startów i w 2013 roku powtórzył swój sukces, ponownie zostając mistrzem świata. Kolejna kontrola antydopingowa wykazała jednak niedozwolone substancje w ciele zapaśnika, przez co został dożywotnio zawieszony przez organ zarządzający zapasami – FILA.

Nie mogąc kontynuować swojej kariery w zapasach, Aliakbari postanowił spróbować swoich sił w MMA, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Od 2015 roku, kiedy to zadebiutował w mieszanych sztukach walki, wygrał 10 pojedynków, a jedynym pogromcą Irańczyka był Mirko 'Cro Cop’ Filipovic (MMA 38-11-2-1NC). Polscy kibice mogą kojarzyć nazwisko Aliakbariego z występów w organizacji ACB, gdzie we wrześniu ubiegłego roku pokonał Polaka Daniela Omielańczuka (MMA 21-9-1-1NC).

2 KOMENTARZE

  1. Uwierzcie w moje słowa: "Krótki bedzie jego pobyt w UFC"  przecież doping tak szybko z organizmu nie schodzi , śladowe ilości utrzymuje sie do kilku miesiecy a nawet do pół roku lub dłużej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.