Henry Cejudo i Domick Cruz

Jose Aldo prawdopodobnie nie będzie kolejnym rywalem Henry’ego Cejudo. Początkowo Brazylijczyk miał zmierzyć się z mistrzem kategorii koguciej na UFC 250. Teraz, jak informuje Combate, Aldo ma problemy z uzyskaniem wizy na pracę w USA przez epidemię koronawirusa, przez co nie będzie mógł zawalczyć w maju z Cejudo. Nowym rywalem mistrza ma być były posiadacz tytułu, Dominick Cruz.

Drogi Henry Cejudo,

Prawdziwy król dostał informację, że będziemy walczyć 9 maja. Zobaczymy się wtedy.

PS. Weź ze sobą swojego małego przyjaciela, swojego trenera, żebym mógł walnąć was obu.

Podpisane, zaklejone, dostarczone.

Cruz (22-2 MMA) jeszcze wczoraj informował, że jest gotowy na zaakceptowanie takiego pojedynku jeśli Aldo nie będzie mógł wystąpić na zbliżającej się UFC 250. Zawodnik w oktagonie UFC ostatni raz walczył 30 grudnia 2016 roku, kiedy to na gali UFC 207 stracił tytuł w walce z Codym Garbrandtem. Po tej walce organizacja zestawiała go wielokrotnie z zawodnikami czołówki kategorii koguciej, lecz z powodu problemów zdrowotnych nie był w stanie wrócić do klatki MMA. Cruz uważany jest przez wielu specjalistów za najlepszego zawodnika kategorii koguciej w historii.

Cejudo (15-2 MMA) pas mistrzowski kategorii koguciej zdobył w pojedynku z Marlonem Moraesem. „Triple C” to były mistrz niższej dywizji wagowej. Na swoim koncie ma tam wygrane z m.in. Demetriousem Johnsonem czy TJ Dillashawem. Warto oczywiście również wspomnieć, że Henry to mistrz olimpijski z Pekinu w zapasach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.