Arman Tsarukyan, zawodnik kategorii lekkiej UFC, przedstawił swój punkt widzenia na nadchodzący pojedynek mistrzowski. Ormianin nie zamierza przekreślać szans Dustina Poiriera w starciu z Islamem Makhachevem.

Do walki o pas kategorii lekkiej dojdzie podczas gali UFC 302. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca w Newark w obiekcie Prudential Center. Walka z udziałem Makhacheva oraz Poiriera uświetni czerwcową galę. Obecnie pas należy do pierwszego z wymienionych, dla którego starcie z Amerykaninem będzie trzecią obroną tytułu.

Swój punkt widzenia na nadchodzący pojedynek przedstawił Arman Tsarukyan w rozmowie dla New York Post Sports. Następny pretendent do pasa dywizji lekkiej uważa, że Poirier może znokautować Makhacheva. Jego zdaniem to mistrz jest faworytem do wygranej, jednak gdyby miał stawiać pieniądze, wówczas postawiłby na wiktorię Amerykanina.

Myślę, że Islam będzie próbował zepchnąć go na siatkę, sprowadzić do parteru, utrzymać i poddać. Jeśli natomiast tego nie zrobi, a będzie chciał boksować, to uważa, że Dustin jest na innym poziomie. Jego ciosy, szybkość, on może znokautować go bardzo szybko. Dlatego Islam będzie musiał go sprowadzić. Dla mnie Islam jest faworytem, ale mógłbym postawić pieniądze na nokaut Dustina, ponieważ to może się wydarzyć.

Tsarukyan (MMA 22-3) jest na fali czterech wygranych z rzędu. W kwietniu na UFC 300 pokonał Charlesa Oliveirę przez niejednogłośną decyzję sędziów. 27-latek w UFC rywalizuje od kwietnia 2019 roku. Po przegranym debiucie z Makhachevem wygrał 9 z 10 pojedynków. Jedynej porażki w tym czasie doznał w starciu z Mateuszem Gamrotem w czerwcu 2022 roku. Tsarukyan zajmuje 1. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of DrBear
DrBear

Jungle Fight
Welterweight

311 komentarzy 806 polubień

Koza na bezdechu po ko ze strony Dustina?spoko opcja. Życzę to Nam wszystkim z całego serca

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of seth1126
seth1126

Brutaal
Light Heavyweight

593 komentarzy 707 polubień

Koza na bezdechu po ko ze strony Dustina?spoko opcja. Życzę to Nam wszystkim z całego serca

Amen! Czekam na taki finał !
Kebsa mogłem jeszcze zdzierżyć, no tej koziej niedojebanej gęby nie trawię jak mało czego.
Można by merytorycznie, kto co potrafi itd, ale się nie da, tu idą emocje!! I moje jak najbardzie negatywne w stronę kozojebcy.
Dustin musisz!:chuck:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Dijaz
Dijaz

M-1 Global
Middleweight

3,768 komentarzy 7,750 polubień

Bardzo liczę na Dustina, ale ma tak drewniane nogi, że raczej nie ucieknie od obaleń.

Odpowiedz polub

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

5,938 komentarzy 23,338 polubień

Dustinowi musiałoby coś wejść już na starcie, tak jak Rudiemu z Aldo albo Mas'owi z Kędziorem. W innym przypadku będzie mielenie na glebie i sub. Kozik walczy bardzo bezpiecznie i raczej nie będzie podejmował zbędnego ryzyka żeby fisiować w stójce :fjedzia:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Welterweight

2,012 komentarzy 4,343 polubień

Koza na bezdechu po ko ze strony Dustina?spoko opcja. Życzę to Nam wszystkim z całego serca

Delikatnie się przyczepię, powinno być życzę tego nam wszystkim.
Z jednej strony taki scenariusz byłby super, z drugiej Dustin prawdopodobnie przeszedłby na emeryturę choć jak by się $ zgadzały to może by jeszcze powalczył ale coś już bąkał o zakończeniu kariery. Kciuki oczywiście będę trzymał za Dustina, WAR Diament :bleed:

Odpowiedz polub