Debiutujący w organizacji UFC Robelis Despaigne zanotował udane wejście u nowego pracodawcy. Kubańczyk wystosował w sposób humorystyczny prośbę do szefa amerykańskiej marki o dodatkowy bonus.

Despaigne zadebiutował pod szyldem najlepszej organizacji MMA na świecie podczas gali UFC 299. Wydarzenie odbyło się 9 marca w obiekcie Kaseya Center w Miami. Występujący w kategorii ciężkiej Kubańczyk zmierzył się na karcie przedwstępnej z Joshem Parisianem. 35-latek po raz kolejny szybko zakończył walkę nokautem. Despaigne znokautował swojego rywala ciosem w 18 sekund.

Kubańczyk od razu po wygranej wystosował prośbę do sternika UFC, Dany White’a o bonus za zwycięstwo w postaci dodatkowych 50. tysięcy dolarów. Medalista olimpijski zrobił to w humorystyczny sposób na platformie X przekształcając nazwisko Amerykanina z angielskiego na hiszpański. Najwyraźniej szefowi UFC spodobał się występ Despaigne. Debiutant otrzymał bowiem od organizacji dodatkowy bonus za swoje zwycięstwo.

Despaigne (5-0 MMA) podczas letnich igrzysk olimpijskich w Londynie zdobył brązowy medal. W zawodowym MMA Despaigne stoczył już cztery walki, a jego trzy poprzednie pojedynki trwały łącznie 19 sekund. We wrześniu 2023 Kubańczyk potrzebował zaledwie 3 sekund na rozbicie rywala ciosami, w czerwcu zajęło mu to nieco dłużej, bo 12 sekund. Najdłużej trwał debiut 35-latka w zawodowym MMA – w czerwcu 2022 roku na 6 sekund przed końcem pierwszej rundy znokautował Katumę Mulumbę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

16,529 komentarzy 43,333 polubień
Avatar of Genialny Żółw
Genialny Żółw

Roshi

31,303 komentarzy 106,214 polubień

no przeciez dostal dindu

Odpowiedz polub