Nie tak debiut w organizacji UFC wyobrażał sobie Don Shainis. Amerykanin, który wziął walkę z Sodiq Yusuffem dwa tygodnie wcześniej, został poddany po 30 sekundach starcia.

Popularny „Super” pierwotnie miał walczyć z Gigą Chikadze, 17 września podczas gali UFC w Las Vegas w drugiej walce wieczoru. Gruzin musiał się jednak wycofać z rywalizacji z powodu kontuzji. Organizacji UFC nie udało się znaleźć zastępstwa dla Yusuffa, który wyjechał z Nevady. Ostatecznie Nigeryjczykowi zorganizowano walkę dwa tygodnie później.

Podczas dzisiejszej gali UFC Vegas 61, Yusuff zmierzył się z Donem Shainisem. Amerykanin wcześniej walczył dla organizacji Cage Titans, a dzisiejsza walka była jego debiutem w najlepszej organizacji MMA na świecie. Shiainis nie będzie wspominał miło dzisiejszego wieczoru. Debiutant został poddany przez Yusuffa gilotyną w zaledwie pół minuty. Nigeryjczyk zrobił to w dość ekwilibrystyczny sposób, co można zobaczyć na poniższym nagraniu.

Yusuff (MMA 13-2) tym samym odniósł swoje drugie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej w marcu pokonał Alexa Caceresa przez jednogłośną decyzję sędziowską. Jednocześnie dzisiaj pierwszy raz w karierze wygrał przez poddanie. Po 6 razy wygrywał po ciosach oraz przez decyzje sędziów punktowych. Yusuff na chwilę obecną zajmuje 12. miejsce w rankingu kategorii piórkowej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

BogdanJanusz

UFC
Featherweight

8,518 komentarzy 56,257 polubień

Pyk pyk jako tako i fajrant

Odpowiedz polub

PaulPGR

UFC
Middleweight

10,054 komentarzy 38,290 polubień

Debiutant zawalczył też pewnie po raz ostatni w karierze w UFC. Bardzo niskie umiejętności.

Odpowiedz polub

Mmayhem

UFC
Featherweight

8,742 komentarzy 33,706 polubień

Pokazał się z dobrej strony

:jarolaugh:

Odpowiedz polub