Szef organizacji UFC, Dana White, wypowiedział się na temat następnego pretendenta do pasa wagi lekkiej. Sternik amerykańskiego hegemona uważa, że Charles Oliveira powinien ponownie zostać zestawiony z Islamem Makhachevem.

W dniu wczorajszym, 21 października, odbyła się w obiekcie Etihad Arena w Abu Zabi gala UFC 294. Wydarzenie uświetniła rywalizacja o pas kategorii lekkiej. Islam Makhachev przystąpił po raz drugi do obrony pasa przeciwko mistrzowi wagi piórkowej Alexandrowi Volkanovskiemu. Pierwotnie rywalem Dagestańczyka miał być Charles Oliveira, jednak ten kilka dni przed pojedynkiem wypadł z powodu poważnego rozcięcia nad okiem. Makhachev szybko rozprawił się z Australijczykiem, nokautując go w pierwszej rundzie.

Szef UFC, Dana White, na konferencji po gali został zapytany o następnego rywala dla 31-latka oraz jego chęci na rywalizację o pas wagi półśredniej. Amerykanin uważa, że następnym pretendentem do pasa UFC powinien być Oliveira. Dodatkowo White wykluczył przejście Makhacheva do wyższej kategorii wagowej. Prezydent amerykańskiej organizacji uważa, że Dagestańczyk ma z kim rywalizować w wadze lekkiej.

Trzeba dać to Oliveirze. Był gotowy do walki, ale na nieszczęście doznał rozcięcia. Na te wszystkie pytania nie jestem jednak w stanie odpowiedzieć teraz. Wrócimy do domu i pomyślimy co dalej. Zapewne posiada niezbędne umiejętności do walki o drugi pas. W najbliższej przyszłości tego nie widzę. W dalszym ciągu ma się z kim tutaj bić.

Makhachev (MMA 25-1) w poprzedniej pokonał Volkanovskiego na gali lutowej UFC 284. Dagestańczyk wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów w walce wieczoru wydarzenia. Dotychczas Makhachev zanotował dwie udane obrony mistrzowskiego pasa. 31-latek jest na fali trzynastu zwycięstw z rzędu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

12,893 komentarzy 29,634 polubień

Charles przez te zapowiedzi to nie nadąża gaci prać :robertmakeup:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Bantamweight

3,147 komentarzy 9,993 polubień

Byle szybko. Islam nie przyjął żadnych obrażen, Czarles też może normalnie trenować z tym rozcięciem, tylko ze sparingami trzeba oczywiście uważać.
Niech zrobią to w styczniu zamiast Volk vs Topuria.

Odpowiedz polub

Avatar of Hellah
Hellah

PRIDE FC
Lightweight

6,311 komentarzy 20,643 polubień

To będzie powtórka z pierwszej walki, szkoda czasu i blokowania innych, dajcie tego ts'a dla Gaethje, a Oliveire dla Gamrota i zróbmy to na jednej gali :bleed:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Ludwiczek
Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,847 komentarzy 20,959 polubień

Będzie powtórka z pierwszej walki. Islam nie do ruszenia od lekkiej w dół

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,556 polubień

Dobrze, że Oliveira, a nie Gaethje

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Grubas
Grubas

UFC
Middleweight

13,394 komentarzy 19,480 polubień

I Gamer znowu rezerwowym:)

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Middleweight

2,091 komentarzy 4,530 polubień

I Gamer znowu rezerwowym:)

Wiecznie drugi? Niczym Adaś M.? :juanlaugh:

Odpowiedz 1 Like