Ciekawe starcie w kategorii piórkowej jest planowane na okoliczność gali UFC on ESPN+ 94. Jak podaje Brett Okamoto z ESPN, wówczas zmierzą się ze sobą Dan Ige Lerone Murphy. UFC on ESPN+ 94 odbędzie się 10 lutego w obiekcie UFC Apex w Las Vegas. Uświetni je walka w wadze średniej z udziałem Jacka Hermanssona oraz Joe Pyfera.

Ige (MMA 17-7) przegrał we wrześniu przez jednogłośną decyzję sędziów z Brycem Mitchellem. Wcześniej 32-latek wygrał w tym roku dwa starcia. Amerykanin pokonywał Damona Jacksona oraz Nate’a Landwehra. Ige w UFC rywalizuje od 2018 roku. W tym czasie pokonywał takie nazwiska jak m.in. Edson Barboza, Mirsad Bektić czy Gavin Tucker. 10 z 17 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Ige zajmuje 13. miejsce w rankingu dywizji piórkowej UFC.

Murphy (MMA 12-0-1) jest na fali pięciu zwycięstw z rzędu, które odniósł po zremisowanym debiucie w najlepszej organizacji MMA na świecie. W ostatniej walce 31-latek pokonał Joshuę Culibao przez jednogłośną decyzję sędziów na lipcowej gali w Londynie. Murphy w najlepszej organizacji MMA na świecie rywalizuje od 2019 roku. Wcześniej zdobył pas mistrzowski wagi piórkowej FFC. 7 z 12 zwycięstw zdobywał odprawiając swoich rywali ciosami. Murphy zajmuje 14. miejsce w rankingu wagi piórkowej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Arczi1990
Arczi1990

ONE FC
Featherweight

2,334 komentarzy 4,448 polubień
Avatar of konto_zablokowane
konto_zablokowane

Maximum FC
Featherweight

1,475 komentarzy 3,929 polubień

Tego Murphy’ego kojarzę tylko ze splita z Santosem. Zerkałem tylko i nie odważyłem się oceniać, ale było tam ciasno.
Ige porobi lekko czy szykuje się zjazd do bazy?

Odpowiedz polub