Niesamowicie nieudany występ podczas dzisiejszej gali UFC Fight Night 213 w Las Vegas zanotował walczący w kategorii piórkowej Chase Hooper. Amerykanin w ciągu półtorej minuty leżał na deskach czterokrotnie w walce ze Stevem Garcią.

Pojedynek dwóch piórkowych był trzecim na karcie wstępnej gali UFC Fight Night 213, która odbywa się dzisiaj, tj. 29 października w Las Vegas. Od początku odważnie ruszył Garcia, który zasypywał swojego rywala ciosami. Pierwszy raz na deskach leżał Hooper już po około dziesięciu sekundach jednak szybko wstał.

Garcia nie zwalniał jednak tempa i dalej wywierał presję z którą nie radził sobie Amerykanin. Jak dodamy do tego totalnie dziurawą gardę Hoopera to przepis na katastrofę murowany. Chase leżał na deskach czterokrotnie w ciągu półtorej minuty do momentu przerwania pojedynku przez sędziującego walkę Herba Deana. Poniżej nagranie z akcji kończącej oraz całej walki oraz knockdownów Garcii.

Hooper (MMA 11-3-1) od momentu przyjścia do UFC w 2019 roku przeplata zwycięstwa z porażkami. Dzisiejsza przegrana jest pierwszą jaką odniósł przed czasem. Dotychczas w amerykańskiej organizacji stoczył sześć pojedynków.

Garcia (MMA 13-5) również radzi sobie w kratkę. Występujący w UFC od 2020 roku zawodnik wygrał drugą z czterech stoczonych dotychczas walki. Po raz drugi odprawił swojego przeciwnika ciosami.