Walka Joanny Jędrzejczyk (MMA 16-4) z Weili Zhang (MMA 21-1) zakończyła się zwycięstwem Chinki. Sędziowie niejednogłośnie orzekli, że pas zostaje na biodrach obecnej mistrzyni. Nie zmienia to jednak faktu, że obie zawodniczki dały jedną z najlepszych walk w historii żeńskiego MMA.

Kobiece MMA jednak nie po drodze stoi zawodnikom z Dagestanu. Dwa lata temu Khabib Nurmagomedov (MMA 28-0) zabłysnął seksistowskimi komentarzami, które zamieścił na swoim koncie na Twitterze, które brzmiały:

Mam bardzo dobrą radę dla kobiet. Bądźcie wojowniczkami w swoim domu. I jeszcze jedna rada. Zawsze kończ swojego męża. Bij go naprawdę mocno.

Tweeta usunął, ale wszystkie media zdążyły już o tym napisać i na mistrza wagi lekkiej posypała się wtedy druzgocąca jego poglądy krytyka. Teraz podobny błąd zrobił Islam Makhachev (MMA 18-1), który najwidoczniej zażenowany walką Jędrzejczyk z Zhang, napisał:

To nie jest sport dla kobiet.

Na tę wiadomość szybko zareagował nie kto inny jak Conor McGregor (MMA 22-4), który pochwalił obie zawodniczki za fenomenalny bój oraz skrytykował Islama za takie starożytne poglądy, nazywając go absolutnym kretynem.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.