Colby Covington (15-2) nie powrócił jeszcze do oktagonu UFC po porażce z Kamaru Usmanem (16-1) na UFC 245, za to wrócił do życia medialnego. Amerykanin w poniedziałek rozmawiał z portalem MMAFighting, gdzie nie ukrywał swojego rozczarowania sędzią – Goddardem, rozjemcą pojedynku w Las Vegas.

Wyszedłem tam i jestem pewien, że po 24 minutach prowadziłem, a potem sędzia przerwał moją walkę, to było chu**we. Przerwał to, kiedy byłem całkowicie świadomy, byłem w walce. Usman bił mnie w tył głowy 4 razy, ponieważ nie chciał dopuścić starcia do końca, wiedział, że przegra na punkty.

Tej nocy walczyłem przeciwko dwóm rywalom – Goodardowi i Marty’emu. Dlaczego miałbym spuścić głowę? Ludzie widzieli, jak szedłem przez rundy mistrzowskie i jak byłem twardy. Każdy wie, że Colby Covington jest najlepszym półśrednim na świecie.

W drugiej rundzie był taki moment, że trafiłem Kamaru mocnym kopnięciem na wątrobę. Potwornie to odczuł i wymownie spojrzał na Marca, aby ten zastopował pojedynek i dał mu chwilę na odpoczynek.

Nie widzieliście tego? Ludzie są aż takimi debilami, że nie potrafią obejrzeć powtórki i zobaczyć, że ta sytuacja była kluczowa? Chciałem go poskładać, ale on dostał pięć minut przerwy…

Co więcej, ”Chaos” wspomniał sytuację w kolejnej rundzie, kiedy sędzia przerwał na chwilę pojedynek z powodu przypadkowego faulu palcami.

Kopnąłem go na głowę, wstrząsnąłem nim. Gość ślizgał się po klatce, dostał kolejnego kopa i dosłownie otarłem jego oko. Usman zaczął płakać, że to był faul i zakrył prawe oko. Bzdura, bo otarcie poszło po lewym oku.

Colby nie jest zadowolony także z realizatorów przekazu telewizyjnego, gdyż nagrali oni moment, w którym zawodnik American Top Team mówi swojemu trenerowi o złamanej szczęce.

Czy oni mogą odpalić dźwięk z mojego narożnika pomiędzy rundami? Czy mam złamaną szczękę, czy nie mam, są to bardzo ważne informacje w walce o mistrzostwo świata.

To wszystko jest jeba** korupcją.

Na koniec wywiadu Amerykanin podkreślił, że powinien dostać natychamiastowy rewanż z Nigeryjczykiem, a sama organizacja powinna dołożyć do tego wszelkich starań.

Zawodnik również na swoim Twitterze zwrócił uwagę na błędy jakie według niego popełnił sędzia walki: