Nie zmierzy się w najbliższej walce z Michałem Oleksiejczukiem walczący w kategorii średniej UFC, Chris Curtis, któremu Polak rzucił rękawice. Jak podaje dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff, Amerykanin zawalczy przeciwko Marcowi-André Barriault na gali UFC 297. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia w kanadyjskim Toronto.

Curtis (MMA 30–10, 1 NC) w ostatniej walce zmierzył się z Nassourdine Imavovem na czerwcowej gali UFC 289. Pojedynek uznano za nieodbyty po przypadkowym zderzeniu głowami. Wcześniej Amerykanin przegrał w kwietniu na UFC 287 z Kelvinem Gastelumem. Curtis w UFC rywalizuje od 2021 roku. Przygodę z amerykańskim potentatem zaczął od trzech zwycięstw. 18 z 30 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem. Curtis zajmuje 13. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC.

Barriault (MMA 16–6, 1 NC) obecnie jest na fali dwóch zwycięstw, które odniósł w tym roku. Kanadyjczyk w marcu znokautował w drugiej rundzie Juliana Marqueza na UFC 285, natomiast w czerwcu na UFC 289 wygrał z Erykiem Andersem przez jednogłośną decyzję sędziów. 33-latek w najlepszej organizacji MMA na świecie rywalizuje od 2019 roku. Przygodę z amerykańskim hegemonem rozpoczął od trzech porażek oraz jednego starcia uznanego za nieodbyte. 11 z 16 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

21,824 komentarzy 36,013 polubień

Szkoda że wypadł też ostatnio Blaydes... :lol: :benny:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Heavyweight

2,171 komentarzy 4,763 polubień

Ma szczęście, wyrok odwleczony, nie zmienia to faktu że jak trafi kiedyś na Michała to będzie leżał, będzie bity i będzie płakał :goldi:

Odpowiedz 1 Like