Joanna Jędrzejczyk na UFC 248 po niezwykle widowiskowej i wyrównanej walce przegrała przez decyzję sędziowską z mistrzynią dywizji słomkowej, Weili Zhang. Świat MMA był zachwycony pojedynkiem obu pań. Teraz Polka wierzy, że zasługuje na większe pieniądze za potencjalny rewanż z Chinką, o czym dała znać w wywiadzie dla MMA Junkie.

Jestem szczęśliwa, że mogłam dać ludziom to czego chcą. Naprawdę ciężko pracowałam podczas przygotowań i chciałam dać dobrą walkę. Jestem bardzo szczęśliwa. To prawdopodobnie była jedna z lepszych walk w mojej karierze, ale jestem dumna z każdej… To była wojna! Wiem, że ludzie chcą rewanżu, a ja muszę obejrzeć jeszcze pierwszą walkę, bo tego nie zrobiłam.

Duże pieniądze – to tyle. Tego chcę. Nie muszę zarabiać więcej, ale to „money fight” więc chcę kawałek tortu. Ta walka jest naprawdę duża. Nie byliśmy nawet głównym starciem tej gali a daliśmy świetny pojedynek. Ludzie uwielbiają oglądać takie starcia… Teraz tylko duże rzeczy.

Walczyliśmy tak, bo jesteśmy wojowniczkami i ludzie chcą zobaczyć rewanż, bo walka była bardzo bliska. Są dziewczyny, które zasługują na walkę o pas mistrzowski, ale myślę, że to ja jestem teraz kandydatką numer 1.

Ostatnio mówiłam, że nie walczę przez następne 12 miesięcy, ale kilka dni pisałam z Daną Whitem i powiedziałam mu, że chcę walczyć. Tak to wygląda. Nigdy nie wiesz czy nie wstaniesz pewnego dnia i powiesz OK, wyjeżdżam do USA i zaczynam przygotowania, podpiszmy kontrakt. UFC potrzebuje wielkich walk i mój rewanż z Zhang będzie głośnym pojedynkiem. Potrzebują takich starć. Zobaczymy co się wydarzy, na ten moment tego nie wiem.

Jędrzejczyk to była mistrzyni kategorii słomkowej UFC. Polka w swojej karierze mierzyła się z m.in. Rose Namajunas, Jessicą Andrade, Valentiną Shevchenko, Carlą Esparzą czy Michelle Waterson. Zhang swój tytuł zdobyła w walce mistrzowskiej z wcześniej wspomnianą Andrade. Pojedynek z Jędrzejczyk był dla niej pierwszą obroną tytułu mistrzowskiego.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.