W walce wieczoru gali z numerem 254 doszło do wyczekiwanego starcia unifikacyjnego w wadze lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje. Popularny „Orzeł” pokonał Amerykanina przez poddanie w drugiej rundzie, po czym oznajmił, że przechodzi na sportową emeryturę.

Zobacz także: WIDEO: Khabib Nurmagomedov obronił tytuł na UFC 254! Justin Gaethje uduszony przez mistrza!

Analogicznie do decyzji 32–latka, mamy obecnie do czynienia z wakatem tytułu mistrzowskiego kategorii do 155 funtów.

Nowy nabytek UFC, Michael Chandler, który był zawodnikiem rezerwowym sobotniego pojedynku mistrzowskiego, w wywiadzie dla BT Sport wyszedł z niezwykle ciekawym pomysłem. „Iron” zaproponował zorganizowanie czteroosobowego turnieju, który miałby wyłonić nowego czempiona. Zasugerowany skład przedstawia się naprawdę zacnie.

Niezwykle się cieszę, że mogę być częścią czołówki kategorii lekkiej teraz, kiedy nie ma mistrza. Zobaczymy, co się wydarzy. Będę szczerzy: jestem tu nowy, nie chcę od razu mówić, że zasługuje na walkę mistrzowską. Chciałbym jednak znaleźć się w gronie ścisłych pretendentów.

Bardzo chciałbym wziąć udział w czteroosobowym turnieju, który wyłoni nowego mistrza. Conor, Poirier, ja, Ferguson. Jest kilku zawodników, którzy powinni powalczyć o ten pas, więc zróbmy to.

Wszystko wskazuje na to, że 23 stycznia 2021 roku dojdzie do bardzo głośnego rewanżu pomiędzy Dustinem Poirierem i Conorem McGregorem. Wciąż jeszcze oficjalnie nie potwierdzono drugiego pojedynku, aczkolwiek Dana White stwierdził, że jest to już tylko kwestia podpisania kontraktów. Niewykluczone więc, że organizacja zdecyduje się na zestawienie Chandlera z Fergusonem. Zwycięzcy obu walk mogliby zmierzyć się ze sobą w starciu mistrzowskim.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.