W sierpniu tego roku media informowały o miss-matchu dla Canelo Alvareza. Jeden z najlepszych pięściarzy na świecie miał zmierzyć się z nic nie znaczącym w 168 funtach – Avnim Yildirim o pas WBC. Pomysł wyszedł ze strony byłego już promotora Oscara de La Hoyi oraz platformy streamingowej DAZN. Kontrakt na szybką walkę o pas wygasł, ponieważ Saul rozstał się z grupą menedżerską Golden Boy oraz porzucił kontrakt DAZN kilka dni temu. Teraz, może być szczęśliwy ze swojego posunięcia, na horyzoncie pojawił się znacznie mocniejszy rywal – Callum Smith, który w swojej karierze nigdy nie przegrał, a w Europie zyskał spore uznanie.

Brytyjczyk to posiadacz pasa WBA (Super) oraz The Ring w wadze superśredniej. Jego największym osiągnięciem było wygranie prestiżowego turnieju World Boxing Super Series w swojej kategorii, a także stanie się jednym z najlepszych zawodników w Europie bez podziału na kategorie wagowe. Smith w swojej ostatniej potyczce w oczach sędziów wypunktował Johna Rydera, jednak walczył prawie rok temu, to długa przerwa w karierze ”Mundo”. Tak czy inaczej, nie wszyscy fani uważają, że wygrał z Ryderem, po starciu pojawiło się wiele spekulacji na wyspach.

Co ciekawe po rozwiązaniu umowy z DAZN niewykluczone, że Canelo już nigdy nie zawalczy pod ich marką. Wręcz przeciwnie, możliwe są jego pojedyncze walki z transmisją na tej platformie, z pewnością nie będzie już jednak praw na wyłączność dla DAZN. Pewne jest wtedy to, że Alvarez może negocjować z bokserami z innych stajni i w grę nie będą wchodzić prawa transmisji na jednej platformie typu ESPN, FOX, DAZN. Saul w ostatniej walce zdobył tytuł mistrza świata WBO wagi półciężkiej po kapitalnym nokaucie na Sergeyu Kovalevie (34-4-1). W 11 rundzie czempion wagi średniej dopiął swego i trafił silną kombinacją Rosjanina, który momentalnie padł na liny i znalazł się w innym świecie. Dla Meksykanina było to mistrzostwo w 4 limicie wagowym. Na tym pojedynku zarobił $35 milionów.

Pojedynek obu panów miałby odbyć się 19 grudnia na DAZN, ale z ramienia promotora Eddiego Hearna, który prowadzi Calluma. Na rozwój sytuacji i podpisanie kontraktu musimy jeszcze poczekać, ponieważ największy portal bokserskie Boxingscene informował także o rozmowach Ala Haymona z Saulem Alvarezem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.