Walczący w kategorii średniej, Alessio Di Chirico stoczy swój najbliższy pojedynek na gali UFC w Paryżu. Naprzeciw Włocha stanie Roman Kopylov. Informację o pojedynku w kategorii średniej przekazał dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff.

Di Chirico (MMA 13-6, UFC 4-6) przegrał ostatni pojedynek w sierpniu ubiegłego roku przeciwko Abdulowi Razakowi Alhassanowi w 17 sekundzie walki przez nokaut. Dla Włocha była to czwarta porażka w ostatnich pięciu starciach. „Manzo” w UFC walczy od 2016 roku. W tym okresie walczył z takimi rywalami jak, m.in. Kevin Holland, Makhmud Muradov czy Joaquin Buckley. Przed przyjściem do UFC, Di Chirico wygrał pojedynek z Andrzejem Grzebykiem na gali FEN 9 w listopadzie 2015. Włoch 10 z 13 zwycięstw kończył przed czasem.

Kopylov (MMA 8-2, UFC 0-2) nie odniósł jeszcze zwycięstwa w organizacji UFC. Obydwa pojedynki przegrał z Karlem Robertsonem oraz Albertem Duraevem. Rosjanin przed przyjściem do UFC walczył w rodzimej organizacji Fight Nights Global, gdzie dzierżył pas mistrzowski kategorii średniej. Co ciekawe w 2019 roku Kopylov miał się zmierzyć z Krzysztofem Jotko, jednak ostatecznie pojedynek nie doszedł do skutku. 7 z 8 zwycięstw Rosjanin odniósł nokautując swoich przeciwników.

Obydwaj zawodnicy nie mogą się pochwalić najlepszą serią w ostatnim czasie. Wydaje się, że pojedynek będzie dla obydwóch średnich o być albo nie być w najlepszej organizacji MMA na świecie.

Gala w Paryżu odbędzie się 3 września w obiekcie Accor Arena. Będzie to pierwsza wizyta najlepszej organizacji MMA na świecie we Francji. W walce wieczoru dojdzie do starcia dwóch czołowych zawodników wagi ciężkiej, Cyrila Gane oraz Taia Tuivasy. Podczas wydarzenia swój pojedynek stoczą również jedni z najlepszych średnich na świecie, Marvin Vettori oraz Robert Whittaker.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

B.I.G Makumba

WSOF
Middleweight

3,307 komentarzy 4,204 polubień

Wpływy prezesa sięgają wszedzie prócz krs1
A uszy chłop ma jak Jotko :eddieconspiracy:

Odpowiedz polub