Czołowa azjatycka organizacja ONE Championship podpisała kontrakt z byłym mistrzem świata zapasów w stylu klasycznym, Amirem Aliakbarim.

Amir Aliakbari złoty medal w zapasach zdobył na mistrzostwach świata w Moskwie w 2010 roku. Niecałe 3 lata później został dożywotnio zdyskwalifikowany i pozbawiony tytułu mistrza przez światowy związek zapaśniczy FILA za drugą wpadkę dopingową.

32-letni Aliakbari (MMA 10-1) do świata MMA przeszedł w 2015 roku walcząc głównie dla organizacji Rizin FF i ACA. W tej drugiej stoczył swoje trzy ostatnie walki pokonując między innymi w 2018 roku, Daniela Omielańczuka. Irańczyk ma obecnie serię pięciu zwycięstw z rzędu a jedynej porażki w karierze doznał z rąk legendarnego Mirko Cro Copa.

Aliakbari w zeszłym roku podpisał kontrakt z UFC, ale jak pisze ESPN, ostatecznie musiał wycofać się z umowy z powodu kary nałożonej na niego przez międzynarodową organizację zapaśniczą, sankcji jakie nałożył rząd Stanów Zjednoczonych na jego ojczysty Iran a także z powodu obowiązującego kontraktu z organizacją ACA.

Jego debiut w organizacji ONE Championship zapowiedziano na koniec października a jako potencjalnego przeciwnika wymienia się aktualnego mistrza tej dywizji, Brandona Vere.

2 KOMENTARZE

  1. Dostojny knur sugerował w niedawnym wywiadzie (albo u Turskiego/kanałsportowy albo siurasówka/newonce), że w walce z nim, w trzeciej rundzie dostał (podejrzanych)skrzydeł i podczas walki cały czas próbował palucha w oko wsadzić, więc właśnie włączam sobie ich waleczkę i nietrzeźwym hejterskim okiem ocenie.:crazy: Aha ciekawe czemu z takim rekordem nie startuje do ufc:muttley:. Przecież dożywotnia dyskwalifikacja w zapasach nie przenosi się na mma.

  2. Dostojny knur sugerował w niedawnym wywiadzie (albo u Turskiego/kanałsportowy albo siurasówka/newonce), że w walce z nim, w trzeciej rundzie dostał (podejrzanych)skrzydeł i podczas walki cały czas próbował palucha w oko wsadzić, więc właśnie włączam sobie ich waleczkę i nietrzeźwym hejterskim okiem ocenie.:crazy: Aha ciekawe czemu z takim rekordem nie startuje do ufc:muttley:. Przecież dożywotnia dyskwalifikacja w zapasach nie przenosi się na mma.

    Ali Abdelaziz by go wkręcił , ale teraz jest napieta sytuacja polityczna na linii USA -Iran  , jakieś sankcje nałozone na Iran , jako Iranczyk Aliakbari nie moglby chyba teraz wjechac na teren USA nie mowiac juz o dostaniu wizy pracowniczej .

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.