Czołowa azjatycka organizacja ONE Championship podpisała kontrakt z byłym mistrzem świata zapasów w stylu klasycznym, Amirem Aliakbarim.

Amir Aliakbari złoty medal w zapasach zdobył na mistrzostwach świata w Moskwie w 2010 roku. Niecałe 3 lata później został dożywotnio zdyskwalifikowany i pozbawiony tytułu mistrza przez światowy związek zapaśniczy FILA za drugą wpadkę dopingową.

32-letni Aliakbari (MMA 10-1) do świata MMA przeszedł w 2015 roku walcząc głównie dla organizacji Rizin FF i ACA. W tej drugiej stoczył swoje trzy ostatnie walki pokonując między innymi w 2018 roku, Daniela Omielańczuka. Irańczyk ma obecnie serię pięciu zwycięstw z rzędu a jedynej porażki w karierze doznał z rąk legendarnego Mirko Cro Copa.

Aliakbari w zeszłym roku podpisał kontrakt z UFC, ale jak pisze ESPN, ostatecznie musiał wycofać się z umowy z powodu kary nałożonej na niego przez międzynarodową organizację zapaśniczą, sankcji jakie nałożył rząd Stanów Zjednoczonych na jego ojczysty Iran a także z powodu obowiązującego kontraktu z organizacją ACA.

Jego debiut w organizacji ONE Championship zapowiedziano na koniec października a jako potencjalnego przeciwnika wymienia się aktualnego mistrza tej dywizji, Brandona Vere.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.