Była pretendentka do pasa kategorii muszej UFC, Taila Santos, oceniła trzecią walkę z udziałem Alexy Grasso oraz Valentiny Shevchenko. Zdaniem Brazylijki to Meksykanka wyjdzie zwycięsko z kolejnej rywalizacji obu pań.

4 czerwca rozpocznie się 32. sezon The Ultimate Fightera. Podczas programu będą ze sobą rywalizowały zawodnicy dwóch drużyn. Trenerką jednej z nich będzie mistrzyni kategorii muszej UFC, Alexa Grasso, natomiast drugą ekipę trenować będzie Valentina Shevchenko. Zawodnicy będą ze sobą rywalizować w formie drabinki, która doprowadzi do finału podczas jednej z gal UFC. Po zakończeniu programu dojdzie również do trzeciej potyczki z udziałem obu zawodniczek.

Na temat kolejnego starcia Grasso z Shevchenko wypowiedziała się Taila Santos, obecnie walcząca pod szyldem PFL. Brazylijka w rozmowie z MMA Junkie wskazała panującą mistrzynię jako faworytkę pojedynku. Zdaniem byłej pretendentki do pasa UFC, Shevchenko najlepsze lata ma już za sobą, a Meksykanka pokazała słabe punkty Kirgijki.

Alexa wygra. Uważam, że Valentiny czas mija, a przed trylogią powinna zaakceptować walkę przeciwko mnie, ponieważ traci swój blask. To ich trzecia walka, a Alexa już pokazała, że Valentina ma słabe punkty w parterze. Już skończyła ja przed czasem i uważam, że wygrała drugą walkę, więc moim zdaniem wynik trylogii będzie pewny.

W pierwszej walce w marcu 2023 sensacyjnie wygrała Grasso, która poddała Kirgijkę w czwartej rundzie na UFC 285. Tym samym Meksykanka została nową mistrzynią. W rewanżu, który odbył się we wrześniu, sędziowie wypunktowali niejednogłośnie rezultat remisowy. Tym samym Grasso pozostała mistrzynią wagi muszej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

17,024 komentarzy 45,152 polubień

Na moje Valentina zjeżdża do bazy, a napewno od 2 lat już się nie rozwija wcale.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Light Heavyweight

5,805 komentarzy 22,658 polubień

Santos jest tak obiektywna w ocenie Szewcowej, jak Kaczyński oceniający Tuska. Dalej dupa ją piecze za wynik walki z Valą i to, że nie dostała od niej później rewanżu.
Co do trylogii, to po tym co obie pokazały w walce #2, jest dla mnie 50/50. Niby Grasso jest w sztosie, ale ten sztos wcale nie jest dużo lepszy niż past prime Szewcowej :fjedzia:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

18,837 komentarzy 32,000 polubień

Na moje Valentina zjeżdża do bazy, a napewno od 2 lat już się nie rozwija wcale.

36 lat, 28 walk (23-4-1) w mma od 2003 r!!
:benny:
W UFC od 12.2015 r... (12-3-1)
A Grasso 31 lat, 20 walk (16-3-1) od 2012 r...
W UFC (8-3-1) od 11.2016 r
Widać że wiek, plus bardzo długa kariera dopadły już Valentinę.
Porażki z Nunes (16, 17 r) a wygrana z JJ (17 r) czyli ponad 5 lat temu i nie można ciągle się rozwijać... już jest po swoim prime, ale nadal jest za mocna dla wielu rywalek

Odpowiedz 2 polubień