Przygotowujący się do pierwszej obrony pasa, Glover Teixeira wypowiedział się na temat swojego sparingpartnera, Alexa Pereiry. Zdaniem mistrza wagi półciężkiej, świetny kickboxer był gotowy na dominatora dywizji średniej, Israela Adesanyę jeszcze przed angażem w UFC.

Teixeira już w najbliższą sobotę zmierzy się z Jirim Prochazką w walce wieczoru gali UFC 275. Dla Brazylijczyka będzie to pierwsza obrona pasa kategorii półciężkiej. W październiku podczas UFC 267, Teixeira odebrał pas naszemu rodakowi, Janowi Błachowiczowi poddając go w drugiej rundzie starcia.

Brazylijczyk na co dzień trenuje z byłym mistrzem Glory, a obecnie zawodnikiem kategorii średniej UFC, Alexem Pereirą. Glover w wywiadzie dla dziennikarza, Ariela Helwaniego wypowiedział się o potencjalnym starciu z mistrzem dywizji do 84 kilgoramów, Israelem Adesanyą. Zdaniem Glovera, Pereira jest gotowy na starcie z „The Last Stylebenderem” od początku kariery w UFC.

Nie zamierzam nic ujmować Adesanyi, ale myślę, że Alex jest gotowy na starcie z nim od momentu przyjścia do UFC. Wiedziałem, że będzie się wspinał sukcesywnie w organizacji. Alex z walki na walkę jest coraz lepszy. Jego IQ oktagonowe jest wysokie, a on sam jest bardzo mądry. Ten gość to geniusz jeżeli chodzi o sposób walki.

 

Alex był gotowy na Adesanyę od momentu przyjścia do UFC. Od pierwszej walki jaką tu stoczył. Ma dobry styl, nie sądzę żeby Adesanya miał coś na niego. To będzie batalia w stójce.

Pereira od momentu przyjścia do organizacji UFC odniósł dwa zwycięstwa. W pokonanym polu pozostawiał Andreasa Michailidisa oraz Bruno Silvę. Pereira mierzył się z Adesanyą jeszcze za czasów występów w K-1 dla organizacji Glory. Brazylijczyk dwukrotnie pokonał „The Last Stylebendera”, a ponadto jako jedyny zafundował obecnemu mistrzowi UFC nokaut. Aktualnie Pereira przygotowuje się do starcia z Seanem Stricklandem na lipcową galę UFC 276. Wygrany pojedynku może być następnym pretendentem do pasa kategorii średniej. „Tarzan” to bowiem czołowy zawodnik dywizji do 84 kilogramów w amerykańskiej organizacji.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

8 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

43,505 komentarzy 150,898 polubień

Warunki ma zajebiste na srednia zreszta Adesanya rowniez, bitka w kicku bylaby zajebista....
Ale jestem ciekaw jak poradza sobie z BJJ Muniza :lol:
Sergipano idzie po was!
:robbie:

Odpowiedz polub

G
Guest

każdy myśli, że jest gotowy na adesanye do czasu wejścia z nim do ringu.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Punisher14
Punisher14

ONE FC
Bantamweight

2,294 komentarzy 5,345 polubień

każdy myśli, że jest gotowy na adesanye do czasu wejścia z nim do ringu.

Stety, niestety, ale taka jest prawda.

Odpowiedz polub

Avatar of Dijaz
Dijaz

KSW
Heavyweight

6,062 komentarzy 15,916 polubień

To może być stos walka. Chciałbym zobaczyć jak Izrael ucieka do sprowadzeń :antonio:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Raven
Raven

UFC
Bantamweight

8,337 komentarzy 34,825 polubień

To może być stos walka. Chciałbym zobaczyć jak Izrael ucieka do sprowadzeń :antonio:

Jeżeli będzie mądry, to tak go właśnie poskłada, zamiast ryzykować w stójce :fjedzia:

Odpowiedz polub

Avatar of Dijaz
Dijaz

KSW
Heavyweight

6,062 komentarzy 15,916 polubień

Jeżeli będzie mądry, to tak go właśnie poskłada, zamiast ryzykować w stójce :fjedzia:

A wtedy nawet jak podda brazola, to będą gadać, że bal się stójki :jarolaugh:

Odpowiedz polub

Avatar of majkelo89
majkelo89

UFC
Middleweight

13,449 komentarzy 50,185 polubień

A wtedy nawet jak podda brazola, to będą gadać, że bal się stójki :jarolaugh:

Poszedł do MMA to niech się bije w MMA.

Odpowiedz polub

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

12,497 komentarzy 24,727 polubień

w końcu może zmusi Cyca do nie robienia swojej morderczej taktyki lołkingów

Odpowiedz polub