W walce wieczoru gali UFC Fight Night 232, która odbyła się 18 listopada w Las Vegas, lepszy okazał się Brendan Allen. Amerykanin pokonał Paula Craiga w starciu wagi średniej przez poddanie na początku trzeciej rundy.

Pierwsza runda zaczęła się od niskich kopnięć z obydwóch stron. Ciosów w pierwszej minucie było jak na lekarstwo. Odważniej, jeśli już, atakował Allen. Po początku toczonym na środku oktagonu, zawodnicy przenieśli się pod siatkę, gdzie swojego rywala dociskał Craig. W pewnym momencie to Allen sprowadził swojego przeciwnika do parteru. Tam Amerykanin szukał poddania oraz próbował ciosów z góry. W pewnym momencie 27-latek zapiął duszenie zza pleców, ale tylko z nieznanych sobie powodów zmienił zdanie i próbował poddać rywala skrętówką. Do końca odsłony zdecydowanie przeważał Amerykanin.

Od początku drugiej rundy presję wywierał Allen, który trafił ciosem Szkota. Po chwili rywalizacja ponownie przeniosła się do parteru, gdzie dominował Amerykanin. Craig nie miał większych szans i pomysł na wyjście z opresji rywala. Allen próbował poddanie trójkątem rękoma, ale nie udało mu się tego dokonać. Zamiast tego byliśmy świadkami łokci z góry ze strony 27-latka. Popularny „Bearjew” doznał sporego rozcięcia na twarzy. Do końca rundy zdecydowanie przeważał Amerykanin, który zapiął na koniec duszenie, jednak zabrakło czasu, aby rywal odklepał.

Podobnie jak wcześniej, Allen od początku trzeciej odsłony wywierał presję. Nie minęło nawet pół minuty, a Amerykanin sprowadził swojego rywala ponownie. Tam Allen zapiął duszenie zza pleców, które odklepał Craig. Tym samym 27-latek odniósł szóste zwycięstwo z rzędu.

83.9 kg.: Brendan Allen pok. Paula Craiga przez poddanie, runda 3, 0:38

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,605 komentarzy 34,333 polubień

Screenshot_2023-11-19-02-18-22-987~2.jpg
32-6 w znaczących ciosach (19-0 z ziemi)
2/2 - 0/2 TD (8 min. - 30 sek. kontroli)
Cała walka od początku do końca dla młodszego o 8 lat Allena. :boss:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

5,941 komentarzy 23,341 polubień

Allen świetny kocur na glebie. Sprawił, że taki specjalista od BJJ jak Craig wyglądał w parterze na jego tle po prostu słabo. To jak łatwo zdobywał dosiady, ile czasu spędzał "z góry" i jak mądrze polował na suby (zapinał, ale kiedy widział, że raczej będzie to ciężkie do finalizacji - odpuszczał, zamiast się szarpać i tracić siły), to było coś pięknego. Szkot ze swoich firmowych "pleców" nie potrafił tu nic wyczarować, a co chwila balansował na granicy wyłapania suba. Na dokładkę kolejna wygrana przez RNC. Widać, że gość jest w sztosie i chętnie zobaczyłbym go na tle jakiegoś mocniejszego rywala :frankapprove:

Odpowiedz 8 polubień

click to expand...
Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,913 komentarzy 75,016 polubień

Po tym jak Allen poddsł JoTKO jak ogóra bylo wiadomo, że ten dzieciak jest problemem.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Lorenzo Lamas
Lorenzo Lamas

Shark Fights
Heavyweight

1,389 komentarzy 2,647 polubień

tinywow_aaaaaa_40690699.jpg

Przez chwilę wyglądało jakby się szczepili dupami :wow:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Welterweight

2,012 komentarzy 4,343 polubień

Kurde myślałem że Craig na luzie to wygra :damjan: a to Brendan go lał jak uczniaka i to zarówno w stójce i parterze. Job well done mr. Allen :conorsalute:

Odpowiedz polub