Występujący w kategorii muszej UFC, Brandon Royval, miał utrudnione zadanie podczas ostatniej walki. Amerykanin od pierwszych minut rywalizował z zerwanym więzadłem krzyżowym w kolanie.

Royval odniósł bardzo ważne zwycięstwo na ostatniej gali UFC on ESPN+ 95. Wydarzenie odbyło się w nocy z 24 na 25 lutego w obiekcie Arena CDMX w Meksyku. 31-latek zmierzył się w walce wieczoru wydarzenia z byłym mistrzem w osobie Brandona Moreno. Royval zwyciężył z Meksykaninem na jego terenie przez niejednogłośną decyzję sędziów. Tym samym zrewanżował się Moreno za porażkę z listopada 2020 na UFC 255, kiedy to przegrał przez techniczny nokaut pod koniec pierwszej rundy. Jednocześnie wygrana ta zapewniła mu awans z 3. na 1. miejsce w rankingu kategorii muszej UFC.

31-letni zawodnik z Denver miał utrudnioną rywalizację od samego początku. Royval za pośrednictwem mediów społecznościowych zasugerował, że walczył z zerwanym więzadłem krzyżowym w kolanie. Amerykanin podkreślił również fakt, że walkę wziął z krótkim wyprzedzeniem, a mimo to udało mu się pokonać Moreno. Pierwotnie rywalem byłego mistrza UFC miał być Amir Albazi, jednak ten nabawił się kontuzji i musiał się wycofać z pojedynku.

Od wroga publicznego numer jeden to pierwszego pretendenta. Wziąłem walkę z kanapy z krótkim wyprzedzeniem przeciwko byłemu mistrzowi w jego mieście. Najprawomocniej zerwałem więzadło w kolanie w pierwszej minucie pojedynku. Nienawidź, albo kochaj, underdog na szczycie.

Royval (MMA 16-7) przed sobotnim pojedynkiem przegrał na UFC 296 w grudniu 2023 walkę o pas z Alexandre Pantoją. Mistrz okazał się lepszy i pokonał pretendenta przez jednogłośną decyzję sędziów. Wcześniej 31-latek był na fali trzech zwycięstw, za które został nagrodzony dwoma bonusami przez amerykańską organizację. 13 z 16 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

F
Francis Mumbutu

BAMMA
Middleweight

959 komentarzy 2,754 polubień

Najprawomocniej zerwałem więzadło

:mamedwhat::damjan::travolta:

Prawomocny, to może być wyrok...

Odpowiedz polub

Avatar of Rufus87
Rufus87

Oplot Challenge
Light Heavyweight

153 komentarzy 210 polubień

MCL to nie jest więzadło krzyżowe. Ta kontuzja jest lżejsza i nawet nie zawsze jest operowana, także niech już nie robi z siebie takiego gieroja :mamedwhat:

Odpowiedz 3 polubień