Po raz kolejny z dużym szacunkiem o Mateuszu Gamrocie wypowiedział się jego ostatni przeciwnik, Beneil Dariush. Irańczyk uważa, że „Gamer” był najcięższym wyzwaniem w jego karierze oraz wróży mu walkę mistrzowską w przyszłości.

Podczas gali UFC 280, która odbyła się 22 października w Abu Zabi, Dariush zmierzył się z Polakiem w drugim pojedynku karty głównej wydarzenia. Po trzech rundach potrzebny był werdykt sędziów punktowych, którzy jednogłośnie wypunktowali starcie na korzyść zawodnika z Kalifornii. Tym samym seria czterech zwycięstw Gamrota dobiegła końca.

Pomimo porażki dużo osób ze świata MMA pozytywnie wypowiedziała się na temat występu Polaka. Nie inaczej było w przypadku jego rywala. Beneil Dariush w rozmowie z ESPN stwierdził, że Gamrot był ogromnym wyzwaniem. Dodatkowo Irańczyk widzi „Gamera” w czołówce kategorii lekkiej, a nawet wróży mu pojedynek mistrzowski w najlepszej organizacji MMA na świecie.

Bez wątpienia jest najtwardszym gościem z jakim kiedykolwiek walczyłem. Szanuje moich poprzednich rywali, ale tempo jakie narzuca, podążanie za sprowadzeniami… Jest naprawdę dobry. Z całą pewnością umieściłbym go wyżej. Myślę, że on należy do przyszłości tej dywizji. Będzie w czołowej piątce i zawalczy o pas pewnego dnia.

Dariush (MMA 22-4-1) odniósł w sobotę ósme zwycięstwo z rzędu. Zawodnik z Kalifornii pozostaje niepokonany od marca 2018 roku. Sam Beneil liczy na starcie mistrzowskie kategorii lekkiej po wygranej z Polakiem. Dariush dzięki zwycięstwu awansował z 6. na 4. pozycję w rankingu kategorii lekkiej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

EFC Africa
Middleweight

2,934 komentarzy 19,256 polubień

No to już wiemy, że mimo iż avatar by się zgadzał, Dariush na pewno nie jest właścicielem konta @Navio2.0 :roberteyeblinking:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Dijaz
Dijaz

WSOF
Lightweight

3,218 komentarzy 6,018 polubień

No to już wiemy, że mimo iż avatar by się zgadzał, Dariush na pewno nie jest właścicielem konta @Navio2.0 :roberteyeblinking:

Wiadomo, że to konto Normana P:usunto:

Odpowiedz 1 Like

G
Guest

No to nie walczyłeś z twardymi zawodnikami.

Odpowiedz polub

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

PRIDE FC
Middleweight

6,712 komentarzy 35,747 polubień

Z jednej strony boli że Gamer przegrał ale z drugiej strony mniej bo z takim spoko gościem jak Darek. Miałem tak samochody Janek przegrał z Gloverem

Odpowiedz polub

Avatar of Don Pedro Dela Vega
Don Pedro Dela Vega

BAMMA
Light Heavyweight

1,013 komentarzy 3,453 polubień

No to nie walczyłeś z twardymi zawodnikami.

:najmancoty:

Odpowiedz polub

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Middleweight

5,510 komentarzy 11,184 polubień

:najmancoty:

Nie no co ty ten gość wie lepiej niż Dariush :jjsmile: .

Odpowiedz 1 Like